Arap Müşteri Getiren Acentalar

Giriş
Güncellenme
Arap Müşteri Getiren Acentalar

Arap Müşteri Getiren Acentalar ülkemizde daha önceden maliyetli rakamlar ile bulunuyordu artık durum öyle değil. İhracat yapmak acentalar sayesinde mümkün.  Şimdilerde ise ülkemizi her yıl sıklıkla ziyaret eden arap müşterileri daha iyi anladığımızdan ve acentalar sayesinde bir çok farklı şekilde düşük maliyetli yüksek performans dediğimiz çalışmalar ile arap müşteri bulunabiliyor.

Bir çok sektöre pazarlama yapmanıza aracılık eden bu acentalar Turizm sektöründen, emlak sektörüne kadar bir çok alanda hizmet veriyor.

Sizlere acentalarda yapılan çalışmalardan ve bu hizmetten nasıl faydalanacağınızı ise adım adım anlatıyoruz:

Arap Müşteri Getiren Acentalar

Arap Müşteri Getiren Acentalar

Hedef Pazar

Arap Müşteri Getiren Acentalar sahip olduğunuz ürünün pazarlaması için doğru hedef kitleye hizmet vermenizde büyük avantaj sağlar. Doğru hedef kitleyi belirlerken dikkat edilecek bir çok husus vardır. Orta doğuda pek çok farklı arapça dilinin mevcut olması buna örnek olabilir. Yine kültür değişikliği de önemli bir faktördür. Bu durumlar göz önünde bulunduğunda satış yapacağınız arapça konuşulan dile, lehçe ve demografik özelliklere göre doğru pazarlama pazarlama stratejinizi belirlerken büyük katkısı vardır.

İçerik

Arap Müşteri Getiren Acentalar müşteri elde etmeniz için arapça içeriği en doğru şekilde sizler için hazırlar. Marka bilgileri, ürün bilgileri, iletişim bilgileriniz ve marka katalogları gibi bir çok konuda hizmet verir. Zaten tüm içerikleriniz arapça olmalıdır. İçerik oluşturmak dijital dünyada size büyük katkı sağlayacağı gibi bazı takım araçlar ile de görünür olmayı sağlayacaktır. Mutlaka kurumsal bir web sitesi ve güvenilir olduğunuzu karşı tarafa hissettirilmeli.

Örneğin: Bir web sitesi, markanıza ait sosyal medya hesabı, arama motoru içerikleriniz veya ilan siteleri ile görünür olmak.

Kurumsal Web Sitesi

Bir arap müşteriye güvenilir olduğunuzu göstermenin ilk aşaması dijital dünyada web sitesi oluşturmaktır. Kurumsal web siteniz internette firmanızın bulunabilir ve ilk izlenimin başladığı yerdir. Kurumsal görünüme sahip, referanslarınızı gösteren, hakkımızda kısmı olan, iletişim ve konumu belirten yine en önemlisi arapça dilinde içerikli bir web sitesi için acentalar oldukça deneyimlidir.

Sosyal Medya (Facebook, İnstagram, LinkedIn, Telegram)

Arap müşteriler kullanılmış ürünü almayı daha çok tercih ederler. Yani sosyal medyadan ürünü alacak bir arap müşteri diğer müşterilerin yorumlarına aşırı derecede ilgi duyar. Sosyal medyada grafik çalışmaları ve diğer ücretli reklam çalışmaları arapça dili hizmeti içinde Arap Müşteri Getiren Acentalar ile sağlanabilir.

Arama Motorları

Arap Müşteri Getiren Acentalar diğer bir yöntem olarak Dünya’da milyarlarca insanın kullandığı Google üzerinden içeriklerinizi sunmaktadır. Arapça dilinde ürününüzü ve markanızı kolay ve ücretsiz şekilde arama motoru sayesinde tanıtabilirsiniz. Tabii arama motorlarının istediği şekilde bunu yapmanız gerekecek. Bunun için acentalar ilk tercih edilecek yerler olmalı.

Arapça Müşteri Getiren Acentalar Video İçeriği

Yazı okumak çoğu insana uzun ve vakit alıcı gelebiliyor. Ayrıca firmanızın ürünlerini derinlemesine araştırma yapan bir müşteri içinde satış yapmanızı kolaylaştıracak youtube video içerikleri oluşturabilirsiniz. Arapça dilinde video içerikleri marka bilinirliğinizi arttırarak ürünü tanıtmanıza yardımcı olması haricinde arama motorlarında sergilenerek satışlarınızı ücretsiz arttırır.

Ücretli Adwords ve Sosyal Medya Reklamları

Bir web sitesi ve sosyal medya hesabı üzerinden ücretli reklam sunmak, potansiyel arap müşteri getiren acentalar tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Arap müşteriler bu sayede markanızın tüm kanallarda görünmesinin marka bilinirliğini büyük katkısı oluşur. Bundan sonra iletişim kanallarınızdan büyük ilgi göreceğinize şahit olursunuz. Fakat bu reklamları düşük maliyetli ve arapça dili ile sunmak için acentadan yardım almalısınız.

Tüm bunları yapmak oldukça uzun ve zorlu olabilir. Bunun yerine Türkiye’de Arap Müşteri Getiren Acentalar yardımıyla pazarlama ve ihracat yapabilirsiniz.

Pazarlama

Dijital kanallardan arapça içerikler hazırlandık sonra pazarlama yapabilir hale gelirsiniz. Pazarlama yöntemleri ise artık topladığınız tüm arap müşteri verileri ile kolayca yapılabilir. Eposta, telefon numarası gibi bir çok alandan iletişim kurulabilir.

Siz zaten bu aşamaya kadar geldiyseniz şimdiye bir çok müşteri size ulaşmıştır muhtemelen.

Arap müşteri getiren acentalar bu çalışmalar ve bunun haricinde bir çok çalışma yapmaktadır. Sizde bir acenta yardımıyla arap müşteri bularak ihracat yapabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mikro İhracat Nedir? Nasıl Yapılır?

21 Şubat 2022 18:46, Pazartesi

Mikro İhracat hakkında bilgi edinmeden önce ihracat nedir tekrar hatırlayalım. Kısaca gümrük bölgesinin dışına mal gönderilmesidir. Peki nasıl ihracatçı olunur? Öncelikle ihracatta ihracatçı birliklerine kayıt olmalısınız ve tek vergi numarasına sahip olma şartı vardır. İhracat arasındaki farklardan bahsederken bunlara değineceğiz. İhracata başlamak isteyenler tecrübesizken büyük kayıplar yaşamamak için genellikle ilk mikro ürünleri bularak satmaktadır. Bakanlar […]

İhracata Nasıl Başlarım? (İhracat İçin En İyi 11 Tavsiye)

14 Şubat 2022 17:25, Pazartesi

İhracata Nasıl Başlarım? sorusu özellikle son dönemlerde döviz kurunun yükselmesi ve iç piyasadaki daralmalarla birlikte ihracat yapmak isteyen bir çok firmaya rastlamak mümkündür. İhracat yapmadan önce doğru bir amaç üzerinde ilerlemek gerekiyor. İhracata Nasıl Başlarım? dan önce bence verilmesi gereken daha önemli cevaplar vardır. Örneğin rakibimiz ihracat yapıyor diye veya iç piyasada sıkıldık çözüm dış […]

Mobilya İhracatı Nasıl Yapılır?

07 Şubat 2022 14:08, Pazartesi

Mobilya İhracatı denilince akla ilk gelen ilimiz İnegöl’dür. Dünya’ya mobilya sektöründe liderlik yapabilecek kapasiteye sahip İnegöl’de her sene mobilya fuarlarının olduğunu görebilirsiniz. İhracat yaparken bir çok süreç vardır. Bu aşamaların zorluğu sektöre göre değişiklik göstermektedir. Mobilya sektörü ihracat yapmak için uygun fakat zor olan sektörler arasındadır. Her zorluğun bir kolayı olduğunu bilen kişilerin ise bu […]

6 Adımda İhracat Nasıl Yapılır? Yurtdışında Müşteri Nasıl Bulunur?
02 Şubat 2022 18:53, Çarşamba

6 adımda ihracat nasıl yapılır? İhracat yapmanız için sizlere bazı tavsiyeler sunduk ve ihracat süreçleri hakkında bir çok bilgi barındırıyor.  Bu yazımızı sonuna kadar okuyarak adım adım sıfırdan öğrenebilirsiniz. Firma Kurmak İlk olarak bir firmaya ihtiyacınız var. İlk iş şirketin alt yapısını kurmak buda firma kurmayla başlıyor.  Eğer hali hazırda yurt içinde kullandığınız firmanız varsa […]

Almanya’da KDV Yasaları Nasıl Uygulanır?
26 Ocak 2022 23:10, Çarşamba

Almanya’da KDV yasaları ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyoruz. Almanya’nın en büyük vergi geliri KDV kaynağından gelmektedir. Bu sebeple KDV yasaları oldukça önemlidir. Almanya’da bulunan şirketlerin bu hususa dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde bürokrasiyle sorun yaşanabiliyor. Almanya’da KDV Yasaları Ne Zaman Oluşur? Almanya’da KDV faturayı yazdığınız an oluşur. Örneğin her ay KDV beyanı verdiğiniz için yazdığınız […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum