Avrupa’ya Sağlık Ürünleri Organize Etmek İçin İpuçları

Giriş
Güncellenme
Avrupa’ya Sağlık Ürünleri Organize Etmek İçin İpuçları

Avrupa’ya Sağlık Ürünleri Organize Etmek İçin İpuçları

Avrupa’ya Sağlık Ürünleri Organize Etmek İçin İpuçları Avrupa’ya doğal içerik ihracatçısı olarak, Avrupa’ya ihracatınızı verimli bir şekilde organize etmelisiniz. Başarı, doğal içeriklerinizin Avrupa pazarına gireceği anlamına gelirken başarısızlık, girilmemesi anlamına gelebilir. Bu nedenle, doğal içeriklerinizi ihraç etmekle ilgili pratik konularda iyi bir anlayışa sahip olmalısınız. COVID-19 pandemisinin küresel ticaret üzerindeki etkisi ve öngörülebilir gelecekte önemli bir etkisi olmaya devam edeceği için, Avrupa’ya ihracatınızı organize ederken göz önünde bulundurmanız gereken bir husustur.

Doğru uluslararası ödeme yöntemini seçin

Ödeme, tüm ticaretin temelidir ve uluslararası ticaret, ilgili herkese risk arz eder. Avrupalı ​​alıcılarla ticaret yapmadan önce, mevcut çeşitli ödeme yöntemlerinin risk değerlendirmelerini yapın. Gelişmekte olan bir ülkeden doğal içerik ihracatçısı olarak, Avrupalı ​​alıcıların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken risklerinizi en aza indirin.

Doğru ödeme yöntemini seçmek, alıcılarla uzun süreli bir ilişki kurmanın anahtarıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç ödeme koşulu olduğundan, karar vermeden önce her birinin avantaj ve dezavantajlarını dikkatlice değerlendirin. Bunu yapmamayı seçerseniz, ödeme sorunlarıyla karşılaşırsanız finansal kayıplar yaşayabilirsiniz. Tersine, bu ipucunu takip etmek, bunun olma olasılığını azaltır. Bu ipucunu izlemenin temel nedeni, herhangi bir ödeme sorununu önlemenize yardımcı olmasıdır.

 

Kredi Mektupları

Hem ithalatçılar hem de ihracatçılar için Akreditif (LC) en güvenli ödeme yöntemleri olarak kabul edilir. Bunun nedeni, bir LC’nin her iki tarafın da herhangi bir sorunu çözmek için genellikle bir banka olan tarafsız bir hakemle iletişim kurmasına izin vermesidir. Seçilen banka, malların sevk edilmesi şartıyla ihracatçının ödemenin tamamını alacağını garanti eder.

İthalatçılar ve ihracatçılar, ihtiyaçlarına göre çeşitli LC ödeme yöntemleri arasından seçim yapabilir. Bunlara bekleme, geri alınabilir, geri alınamaz, döner, devredilebilir, devredilemez, arka arkaya, kırmızı madde, yeşil madde ve ihracat/ithalat dahildir. İhracatçılar için yedek LC en güvenli olarak kabul edilir ve uluslararası ticarette yaygın olarak kullanılır. Bunun nedeni, tarafların birbirleriyle çok az ticaret tecrübesine sahip olmaları durumunda hem ithalatçılara hem de ihracatçılara güvenlik sağlamasıdır.

Peşin ödeme

İhracatçılar için Peşin Nakit avantajlıdır çünkü doğal içerikler için ödeme teslimattan önce alındığından nispeten risksizdir. Peşin Nakit, doğal içerikler alınmadan önce ödeme yapıldığından alıcıları dezavantajlı duruma sokar. Peşin ödemeler genellikle banka havalesi veya kredi kartı ödemeleri kullanılarak yapılır. İnternetteki emanet hizmetleri, hem ihracatçının hem de alıcının sözleşme şartlarını yerine getirmesini sağlamanın yanı sıra dolandırıcılık riskini azalttığı için daha popüler hale geliyor.

Avrupalı ​​alıcılarla, özellikle de kredi notu düşük olanlarla yüksek değerli doğal içerik ticareti yaparken Peşin Nakit kullanın. Bu, risklerinizi en aza indirir. Ancak, yalnızca Peşin Nakit kabul eden ihracatçılar rekabet açısından dezavantajlı durumdadır. Bu nedenle, mümkün olduğunca esnek olmaya çalışın ve alıcılarla bir uzlaşmaya varın. Bu uzun süreli ilişkilere yol açabilir.

 

Belgesel Koleksiyonu

Belgeli Tahsilat, ihracatçıların ödemelerini belgelerin tesliminde tahsil etmek için bankaları kullanmalarına izin veren uluslararası bir ödeme yöntemidir. Belge Koleksiyonunun avantajları, LC’ye kıyasla daha düşük maliyetler ve daha fazla esneklik içerir. Ancak dezavantajlardan biri, Avrupalı ​​alıcıların doğru belgeleri almalarına rağmen ödeme yapamamasıdır.

Hesap Aç

Açık Hesap, ihracatçıların ödemeyi almadan önce doğal malzemeleri teslim ettiği başka bir uluslararası ödeme yöntemidir. Bu, özellikle alıcı ile yerleşik bir ticari ilişki olmadığında, ihracatçılar için ciddi risk taşır. Bunun nedeni, ihracatçıların malları teslim ettikten sonra ödeme alacaklarına dair bir garanti olmamasıdır. Ancak, bir iş ilişkisi kurulduktan sonra Açık Hesap yöntemi önerilir. Yine de ihracatçılar, ödememe durumlarından korunmak için sigorta yaptırmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

21 Haziran 2022 11:44, Salı

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz   Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz Uluslararası ticaret veya daha da önemlisi ihracat, dünyadaki tüm hükümetlerin ekonomilerini yeniden dengelemelerine ve çok ihtiyaç duyulan işleri getirmelerine yardımcı olacağı konusunda hemfikir olduğu tek disiplindir. Günümüzün iş ortamı, pandemi ve kilitlenmelerden dolayı bir […]

İhracat Yapmak İster Misiniz?

20 Haziran 2022 10:22, Pazartesi

İhracat Yapmak İster Misiniz? #1 Hedef pazarlarınızı araştırın İhracat Yapmak İster Misiniz? Başarılı bir ihracat planının hayati bir parçası, ürünlerinize veya hizmetlerinize talep olup olmadığını, olası rekabeti ve potansiyel karlılığı araştırmak ve belirlemektir.  #2 İhracat stratejinizi planlayın Net bir vizyona sahip olun ve hangi pazarların işinize en uygun olduğunu belirlediğinizden emin olarak ihracat satış stratejinizi […]

İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi

18 Haziran 2022 11:59, Cumartesi

İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi   İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi Bir ihracatçı ve/veya ithalatçı olarak, yalnızca belirli şirketler veya bireylerle iş yapmanın risklerini anlamak değil, aynı zamanda bulundukları ülkelerin risklerini değerlendirmek de önemlidir. İyi (risk perspektifinden) bir ülkedeki sahtekar bir müşteri, hileli (risk perspektifinden) bir ülkedeki iyi bir müşteriden çok daha iyi […]

Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri
16 Haziran 2022 15:32, Perşembe

Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri Araştırmayı tamamlayıp bir fiyatlandırma yapısı belirledikten sonraki adım, kendinize “Müşterim nerede ve onlara nasıl ulaşabilirim?” diye sormaktır. Bu, son müşterinize ulaşacak satış kanallarını ve hedef pazar dikeylerini belirlemek anlamına gelir. Araştırmanızı yapın ve iş vakanızı oluşturun. Size yardımcı olabilecek uzmanlarla ilişkiler kurun. Fiyatlandırmanızı değerlendirin ve belirleyin. Bu […]

Kendi İhracat İşinizi Kurun
15 Haziran 2022 16:17, Çarşamba

Kendi İhracat İşinizi Kurun Kendi İhracat İşinizi Kurun Bazı raporlar, yaklaşık %70’imizin işimizde mutsuz olduğunu belirtiyor. Bu doğruysa, kariyerinizi değiştirmek, atılım yapmak ve kendi uluslararası ticaret işinizi kurmak her zaman mümkündür. Korkunç ama yeni bir iş öğrenmek, araştırma yapmak, bir iş ve pazarlama planı oluşturmak ve harekete geçmek için cesareti olanlar için buna değer. Bu […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum