En Çok Para Kazandıran İşler

Giriş
Güncellenme
En Çok Para Kazandıran İşler
Digi-Mas

Gelişen ve her gün değişen dünyada para kazanmak da artık çok zor hale geldi çünkü inişleri ve çıkışları çok fazla olduğu için ne zaman ne olacak bilemiyoruz. Örneğin pandemi döneminde aklımızın ucuna dair gelmeyen mesleklerden bir çok insan büyük paralar kazandı. Aslına bakarsanız pandemide en çok para kazandıran işler pandemi bittikten sonra yine eski düzenine geri dönecektir.

Kısa vadeli değil de uzun vadeli olarak baktığınızda en çok para kazandıran işlerin başında inşaat, gıda ve mobilya sektörü geliyor. Bu 3 ana başlık insanın yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olan en temel ihtiyaçları arasında.

Pekala bu kadar üstünkörü değil de biraz daha detaylı incelediğimizde en çok para kazandıran işler arasında neler var?

 • Tavuk yetiştiriciliği
 • Bebek ürünleri
 • E-ticaret yapmak
 • Mobil sağlık
 • Sosyal medya pazarlama
 • Doğal bitkiler ve organik gıdalar
 • Danışmanlık
 • Akıllı ev sistemleri
 • Online Eğitim
 • Sağlıklı Evcil Hayvan Mamaları
 • Dış Kaynak Kullanımı
 • Nesnelerin İnterneti(IOT)

En Çok Para Kazandıran İşler listemiz daha fazla da uzayabilir ama fark ettiyseniz listede ağırlıklı olarak internet mecrasındaki işler gündemde bu da önümüzdeki uzun yıllar boyunca insanları hangi mesleği yaparsa yapsın internetten satış yapmalarını gerektirecek bir alt yapı oluşturmaları gerektiği anlamına geliyor.

Aslında en çok para kazandıran işler nelerdir den çok insanları hangi ürünü satarsam satayım müşterim haline getirebilirim sorusuna cevap aranmalı. Çünkü hangi işi yaparsanız yapın işinizi iyi yaptığınız ve reklama bütçe ayırdığınız sürece her zaman en çok para kazandıran iş sizin işiniz olacaktır.

Örnek vermek gerekirse.

Google ye ‘organik tavuk’ yazdığınızda karşınıza birçok firma çıkar ama bu firmaların çoğu 2-3 senelik yeni kurulmuş firmalardır. Ürün fiyatlarına baktığınızda ise marketlerde gördüğünüz ürünlerin 4-5 katı olduğunu görürsünüz. Ürünleri gerçekten organik mi? Hangi şartlarda yetişiyor? Tam olarak bilemiyoruz sadece internette bize sunulana inanıyoruz. Ama o firma bizim gibi organik tavuk almak isteyen 100 kişiye tavuk satıyor.

Bu kazancı işini iyi yaptığı için değil reklamını iyi yaptığı için kazanıyor.

İmalat sektöründe reklama yatırım yapıp 2 senede 48 ülkeye satış yapabilir bir seviyeye gelen ve referansımız olan Mussan Group çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Peki İhracat nasıl yapacaksınız.

Öncelikle firma kurmalısınız demiyorum. Öncelikle ürünlerinizi sergileyebileceğiniz Arapça, İngilizce, Fransızca… web sitelerine sahip olmalısınız. Daha sonrasında bu web sitesinden gelecek taleplerle ilgilenebilecek satış temsilcilerine ihtiyacınız var. Firma kurulum KOSGEB destekleri..vb işlemler tamamıyla bu işlemlerden sonra yapılacak çalışmalar olabilir. Çünkü önemli olan yurt dışından sizin talep alabilmeniz. Talep alamadıktan sonra firma kurmuşsun ne olur kurmamışsın ne olur.

Şimdi hepsi çok karışık işlemler gibi geliyor farkındayım ama kısaca özetlemek gerekirse. Yabancı dillerde web siteleri kurup bu sitelere yabancı dillerde Google Seo hizmeti alarak paranızı en güzel işe yatırmış olursunuz.

Eğer siz de yeni bir iş kurmak, ticaret, e-ticaret ya da ihracat yapmak istiyor ama paramı neye yatırayım diye soruyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size az bir bütçeyle nasıl daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz konusunda yardımcı oluruz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paramı neye yatırayım?

26 Ocak 2021 16:25, Salı

Paramı neye yatırayım? Merhabalar sevgili girişimciler uzun zamandır aklınızı kurcalayan en önemli sorulardan bir tanesini cevaplamak istiyoruz hazır yavaş yvaş üzerimizden ölü toprağı atılmışken herkesin aklındaki soruya cevap vermek istedik. Paramı nereye yatırayım aslında bizim konumuz Dolar, Euro ya da altın değil bizim konumuz devamlı değerlenebilecek ve uzun vadede nesilden nesile aktarabileceğiniz bir meslek edinmeniz […]

En Çok Para Kazandıran Sektör

13 Ocak 2021 13:19, Çarşamba

En Çok Para Kazandıran Sektör Bugün ki yazımızda en çok para kazandıran sektörler hakkında konuşalım istedik. Her girişimci heyecanlı bir şekilde parlak bir fikir buldum umuduyla piyasaya atılır ama ne yazık ki bu fikirler ne kadar parlak olursa olsun arz-talep ilişkisi doğru analiz edilemediği için yok olup gider. Aslına bakılırsa belki de o bulunan parlak […]

Neye yatırım yapmalı?

31 Aralık 2020 14:58, Perşembe

Neye yatırım yapmalı? Uzun yıllardır para biriktirdiniz ve artık bu parayı değerlendirmeye geldiyse sıra ya da hiç beklenmedik bir yerden elinize para geçtiyse ve bu parayı yastık altına değil de bir işe yatırıp daha fazla gelir kazanmak istiyorsanız bu yazımız tam da size göre. Salgın hastalıklardan, savaşlardan, depremlerden ve yıkımlardan her seferinde büyük bir başarıyla […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
× Danışmanlık Hizmeti Almak İstiyorum