En Çok Para Kazandıracak İşler

Giriş
Güncellenme
En Çok Para Kazandıracak İşler

Gelişen ve her gün değişen dünyada para kazanmak da artık çok zor hale geldi çünkü inişleri ve çıkışları çok fazla olduğu için ne zaman ne olacak bilemiyoruz. Örneğin pandemi döneminde aklımızın ucuna dair gelmeyen mesleklerden bir çok insan büyük paralar kazandı. Aslına bakarsanız pandemide en çok para kazandıran işler pandemi bittikten sonra yine eski düzenine geri dönecektir.

Kısa vadeli değil de uzun vadeli olarak baktığınızda en çok para kazandıran işlerin başında inşaat, gıda ve mobilya sektörü geliyor. Bu 3 ana başlık insanın yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olan en temel ihtiyaçları arasında.

Pekala bu kadar üstünkörü değil de biraz daha detaylı incelediğimizde en çok para kazandıran işler arasında neler var?

 • Tavuk yetiştiriciliği
 • Bebek ürünleri
 • E-ticaret yapmak
 • Mobil sağlık
 • Sosyal medya pazarlama
 • Doğal bitkiler ve organik gıdalar
 • Danışmanlık
 • Akıllı ev sistemleri
 • Online Eğitim
 • Sağlıklı Evcil Hayvan Mamaları
 • Dış Kaynak Kullanımı
 • Nesnelerin İnterneti(IOT)

En Çok Para Kazandıran İşler listemiz daha fazla da uzayabilir ama fark ettiyseniz listede ağırlıklı olarak internet mecrasındaki işler gündemde bu da önümüzdeki uzun yıllar boyunca insanları hangi mesleği yaparsa yapsın internetten satış yapmalarını gerektirecek bir alt yapı oluşturmaları gerektiği anlamına geliyor.

Aslında en çok para kazandıran işler nelerdir den çok insanları hangi ürünü satarsam satayım müşterim haline getirebilirim sorusuna cevap aranmalı. Çünkü hangi işi yaparsanız yapın işinizi iyi yaptığınız ve reklama bütçe ayırdığınız sürece her zaman en çok para kazandıran iş sizin işiniz olacaktır.

Örnek vermek gerekirse.

Google ye ‘organik tavuk’ yazdığınızda karşınıza birçok firma çıkar ama bu firmaların çoğu 2-3 senelik yeni kurulmuş firmalardır. Ürün fiyatlarına baktığınızda ise marketlerde gördüğünüz ürünlerin 4-5 katı olduğunu görürsünüz. Ürünleri gerçekten organik mi? Hangi şartlarda yetişiyor? Tam olarak bilemiyoruz sadece internette bize sunulana inanıyoruz. Ama o firma bizim gibi organik tavuk almak isteyen 100 kişiye tavuk satıyor.

Bu kazancı işini iyi yaptığı için değil reklamını iyi yaptığı için kazanıyor.

İmalat sektöründe reklama yatırım yapıp 2 senede 48 ülkeye satış yapabilir bir seviyeye gelen ve referansımız olan Mussan Group çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Peki İhracat nasıl yapacaksınız.

Öncelikle firma kurmalısınız demiyorum. Öncelikle ürünlerinizi sergileyebileceğiniz Arapça, İngilizce, Fransızca… web sitelerine sahip olmalısınız. Daha sonrasında bu web sitesinden gelecek taleplerle ilgilenebilecek satış temsilcilerine ihtiyacınız var. Firma kurulum KOSGEB destekleri..vb işlemler tamamıyla bu işlemlerden sonra yapılacak çalışmalar olabilir. Çünkü önemli olan yurt dışından sizin talep alabilmeniz. Talep alamadıktan sonra firma kurmuşsun ne olur kurmamışsın ne olur.

Şimdi hepsi çok karışık işlemler gibi geliyor farkındayım ama kısaca özetlemek gerekirse. Yabancı dillerde web siteleri kurup bu sitelere yabancı dillerde Google Seo hizmeti alarak paranızı en güzel işe yatırmış olursunuz.

Eğer siz de yeni bir iş kurmak, ticaret, e-ticaret ya da ihracat yapmak istiyor ama paramı neye yatırayım diye soruyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size az bir bütçeyle nasıl daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz konusunda yardımcı oluruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Savunma, Havacılık ve Uzay Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır?

25 Mart 2022 15:26, Cuma

Savunma, Havacılık ve Uzay Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Küresel Durum Savunma, Havacılık ve Uzay Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Uzay ve savunma endüstrisi güçlü bir 2018 yılının ardından 2019’da düşüş yaşamıştır. Savunma sektörü yükselmeye devam ederken, ticari havacılık ve uzay sektöründeki büyüme yavaşlamıştır. 2020’de uzay ve savunma endüstrisinin ticari havacılık ve uzay sektörünün 2019’daki düşüşünden sonra […]

Elektrik-Elektronik Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır?

24 Mart 2022 12:22, Perşembe

Elektrik-Elektronik Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Küresel Durum Elektrik-Elektronik Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? üretilen ürün yelpazesi oldukça geniş olup, beyaz eşyadan tüketici elektroniğine, telekomünikasyon cihazlarından bilgisayarlara, profesyonel ve endüstriyel cihazlardan savunma elektroniğine kadar çok sayıda alt sektöre ait ürün üretilmektedir. Teknolojik gelişime ve ilerlemenin hızı da sektör tarafından üretilen ürün yelpazesini her geçen gün artırmaktadır. Küresel […]

Deri Ayakkabı Saraciye Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır?

23 Mart 2022 12:12, Çarşamba

Deri Ayakkabı Saraciye Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Küresel Durum Deri Ayakkabı Saraciye Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Ayakkabı sektörü, farklı erkek, kadın ve çocuk ayakkabılarından snowboard botları ve koruyucu ayakkabılar gibi daha özel ürünlere kadar çok çeşitli malzeme ve ürünleri kapsayan bir endüstridir. Deri ve deri mamülleri ise emeğin yoğun olduğu ve Türkiye’den birçok ülkeye ihracatın […]

Ağaç ve Orman Ürünleri Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır?
19 Mart 2022 12:51, Cumartesi

Ağaç ve Orman Ürünleri Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Küresel Durum Ağaç ve Orman Ürünleri Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Birçok sektöre ara ürün sağlamaktadır. Ormanlar yoksulluğun azaltılmasına, ekonomik büyümeye ve istihdama katkıda bulunmakta, tarım, enerji ve su gibi kilit sektörlerin devamlılığını sağlayan temel ekosistem hizmetleri üretmektedir. 2014’ten 2019’a kadar yıllık yaklaşık %1’lik büyüme oranına sahip olan […]

Tekstil Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır?
15 Mart 2022 12:04, Salı

Tekstil Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Küresel Durum Tekstil Sektörü İhracatı Nasıl Yapılır? Artan nüfusun, harcanabilir gelirin ve hızlı kentleşmenin, perakende satış mağazalarının sayısında artışı beraberinde getireceği ve tekstil genel pazar büyümesini hızlandıracağı öngörülmekteydi; ancak tüketicinin sağlık ve güvenlik endişeleri nedeniyle birçok ülkede Koronavirus salgını dolayısıyla talepte düşüş görüldüve tedarik zincirinde aksamalar yaşandı. 2018 yılı küresel […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum