En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları

Giriş
Güncellenme
En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları 

En Hızlı Büyüyen Ekonomiler ve Başlıca İhracat Pazarları Dünya, küresel bir ekonominin gelişimine doğru ilerliyor. Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerin yükselişi ihracat için yeni pazarlar açmıştır. Bu ülkeler artık gelişmiş ülkelerden işletmeleri çekmek için birbirleriyle rekabet ediyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin İhracat Evlerine genişlemesi, dünyanın birçok gelişmekte olan ekonomisinin başarı öykülerine katkıda bulunmuştur. Birkaç ülke ile başarılı ticaret anlaşmaları, yükselen ihracat yapan ülkelerin ihracatını artırmaya yardımcı olurken; Nitelikli işgücü, dünya standartlarında ürün kalitesi sayesinde dış pazarlarda müşteri tabanı oluşturma yeteneği ve küreselleşme sayesinde ihracat işlerinin nasıl yürütüldüğünün genel olarak daha iyi anlaşılması, bu 5 gelişmekte olan ekonominin pazarda etkileyici bir iz bırakmasına yardımcı olmuştur. uluslararası ticaret haritası.

Bu blog da, en hızlı büyüyen 5 ekonominin ekonomik büyümesini teşvik edeceği tahmin edilen potansiyel pazarların yanı sıra en çok ihracat yapılan ve ihraç edilen pazarlar hakkında daha fazla bilgi edineceğiz.

  1. Hindistan 

Hiçbir ülke, sayısız olasılığın ülkesi olan Hindistan’dan daha hızlı bir ihracat büyüme oranı kaydetme. Hindistan kısa süre önce dünyanın en büyük beşinci ekonomisi olarak Birleşik Krallık’ın yerini aldı; bu, yüz binlerce küçük işletmeye öne çıkıp uluslararası ticaret arenasına dev bir adım atmaları için ilham veren bir başarı.

 

Hindistan’ın en çok ihraç ettiği ürünler arasında mineral yakıtlar, makine, değerli metaller, organik kimyasallar, ütü, çelik tarımsal ürünler. Yenilebilir yağlar, buğday ve pirinçte son zamanlarda yaşanan küresel kıtlıkla, Hindistan kısa bir süreliğine küresel arzın merkezine yerleşti ve bu yıl Şubat ayında başlayan jeopolitik gerilimlerin etkilerinden hâlâ sersemlemiş olan aç gezegeni rahatlatmak için gerçek bir girişimde bulundu.

Hint mallarının ve emtialarının önde gelen ithalatçıları Amerika Birleşik Devletleri(%18.1),Birleşik Arap Emirlikleri(%6.4),Çin toprakları(%5,8),Bangladeş (%3.6),Hong Kong (%2.9),Singapur (%2.7),Birleşik Krallık (%2.6), Hollanda (ayrıca %2.6), Almanya(%2.4),Nepal (%2,3), Belçika (ayrıca %2,3) ve Suudi Arabistan(%2.1).

Kıtasal olarak ihracatın %53,9’u Amerika Birleşik Devletleri (%18,1), Birleşik Arap Emirlikleri (%6,4), Anakara Çin (%5,8) tarafından ithal edilirken, Hindistan’ın değer bazında ihracatının %45,6’sı diğer Asya ülkelerine gerçekleştirildi. %20,1’i ise Kuzey Amerikalı ithalatçılara satıldı. Hindistan, Avrupa’ya %19,2 değerinde mal daha gönderdi.

Hindistan için fırsat Avrupalı ​​ithalatçılarda yatıyor. Ukrayna’nın geçici olarak buğday, pirinç ve diğer tahılları tedarik edememesi ile birlikte, Hindistan’ın daha büyük bir ihracat parçası talep etmek için olası yeni bir pazarı var. Hollanda, Almanya ve Belçika, Hindistan’dan yapılan ithalatın %7.3’ünü oluştururken, Fransa ile olasılıklar güçlü görünüyor . Her iki ülke de Hindistan ile Avrupa Birliği arasında bir serbest ticaret anlaşmasının önümüzdeki 18 ay içinde yürürlüğe girdiğinden umutlu.

Hindistan’ın ihracatındaki Fransız çıkarlarının yanı sıra, gıda, mineral yakıt, demir ve çelik için Rusya ve Ukrayna gibi ülkelere bağımlı olan İtalya , Polonya ve Macaristan , şimdi Hindistan’dan tedarik için sabırsızlanan.

  1. Brezilya

Hem nüfus hem de arazi alanı açısından Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olan Brezilya, gerçekten de bu on yılda dikkat edilmesi gereken en umut verici ekonomilerden biri. %4,6 GSYİH büyümesi kaydeden Brezilya , 2021’de dünya çapında tahmini 280,8 milyar dolar değerinde mal sevk etti.

  1. Türkiye

Türkiye, artan ihracatı ve yıllık %33’lük etkileyici bir toplam 225 Milyar ABD Doları büyüme oranı ile son yıllarda en hızlı büyüyen ekonomilerden biri olarak ortaya çıkmıştır . Türkiye’nin zayıf yerel para birimi, ihracatını uluslararası alıcılar için daha güçlü ABD doları ile nispeten daha ucuza yapıyor.

 

  1. Güney Kore

644.5 milyar ABD Doları ile tüm zamanların en yüksek ihracat değerini kaydeden Güney Kore, 100 milyon ABD Doları sınırını geçerek ihracatta bir başka dönüm noktası yılı daha geçirdiği 1964 yılından bu yana çok yol kat etti. 2021’de yıllık %25,8’lik ihracat artışı, dünyanın pandemi’nin pençesinde olduğu düşünüldüğünde önemli bir sıçrama oldu. 

Güney Kore ihracatında başı çekiyor yarı iletkenler, elektronik entegre devreler ve cep telefonları. gemi inşa ve otomobil parçaları ve aksesuar sektörleri de Güney Kore’ye önemli miktarda döviz kazandırdı. Demir çelik, plastik, Medikal enstrümanlar organik kimyasallar birden fazla uluslararası pazar getiren diğer mallardı.

  1. Hollanda

Toplam nüfusu 17.5 Milyon olan nispeten daha küçük bir ülke olan Hollanda, Avrupa’nın en büyük ihracatçılarından biri olarak ortaya çıkıyor. Hollanda , 2021’de 691,8 milyar ABD Doları değerinde mal ve emtia sevk etti ve bu , 2020’den itibaren ihracatta yıllık bazda % 25,5’lik şaşırtıcı bir büyümeye işaret etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD ve Avrupa’da Toptan Giysi Alıcıları nasıl bulunur?

14 Kasım 2022 11:06, Pazartesi

ABD ve Avrupa’da Toptan Giysi Alıcıları nasıl bulunur? ABD ve Avrupa’da Toptan Giysi Alıcıları nasıl bulunur? Amerikalı ve Avrupalı ​​giyim alıcılarına yaptığınız satış tekliflerinizin neden gelen kutularında yanıtsız kaldığını hiç merak ettiniz mi? Sadece onların dikkatini çekmekle kalmayıp, aynı zamanda onlarla başarılı bir giyim anlaşması yapmak için kullanmanız için ne gerekir? Avrupa ve ABD’den alıcılar […]

KÜÇÜK İHRACAT İŞLETMELERİNİN KARŞILAŞTIĞI 6 SORUN VE NASIL AŞILACAKLAR

11 Kasım 2022 13:47, Cuma

KÜÇÜK İHRACAT İŞLETMELERİNİN KARŞILAŞTIĞI 6 SORUN VE NASIL AŞILACAKLAR   Kendi işinizi kurmak, fikir, sermaye ve zarar azaltma planından daha fazlasını gerektiren bir girişimdir. Ürün/hizmeti seçmekten alıcıların pazarını bulmaya kadar geçen tüm süreç, hem kaçınılmaz hem de ödüllendirici olan uzun ve sıkıcı bir araştırmanın sadece başlangıcıdır.   İhracat pazarını belirleme – Bu adım, işinizin genişlemesinde […]

POTANSİYEL ALICILARA NASIL YAKLAŞILIR

10 Kasım 2022 12:34, Perşembe

POTANSİYEL ALICILARA NASIL YAKLAŞILIR Uluslararası ticaretin sürekli rekabetçi dünyasında, hiçbir zaman zorlukların kıtlığı yoktur. Bazı ihracatçılar ve tedarikçiler alıcı bulmakta zorlanırken, diğerleri alıcının dikkatini çekmeyi çok zor buluyor. Ancak hemen hemen tüm senaryolarda, şu soruyu ortaya çıkaran ortak bir darboğaz vardır: Potansiyel alıcılara nasıl yaklaşılır? Karşı konulmaz bir satış teklifi oluşturun İyi başlamış, yarım kalmış! […]

En İyi 5 İhracat Pazarı
09 Kasım 2022 10:34, Çarşamba

En İyi 5 İhracat Pazarı En iyi 5 ihracat pazarı İster ihracatta yeni olun ve nereden başlayacağınızı merak ediyor olun, ister yalnızca erişiminizi genişletmeye çalışıyor olun, işte şu anda radarınızda olması gereken 5 pazar.   Amerika Birleşik Devletleri: Bariz tüketim kültürüyle tanınan bir ülke olarak, belki de ABD’nin dünyanın en büyük ithalatçı listesinin başında olması […]

Rusya-Ukrayna Savaşı ve Küresel Ticaret ve Ekonomiye Etkisi
30 Eylül 2022 10:45, Cuma

Uluslararası ticaret, özellikle ihracat ithalat arenasında dünya düzenini yeniden şekillendirecek bir değişimin eşiğinde. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve ardından gelen ekonomik yaptırımlar sadece dünyayı aç bırakmakla kalmadı, aynı zamanda Hindistan ve Kazakistan’ın buğday yasağı, Endonezya’nın palm yağı yasağı ve son olarak Malezya’nın tavuk ihracatı yasağı da dahil olmak üzere birçok ülke tarafından ihtiyatlı ihracat yasakları başlattı.  Tüm […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum