İhracat Destekleri Nelerdir? İhracat Teşvik ve Hibeler

Giriş
Güncellenme
İhracat Destekleri Nelerdir? İhracat Teşvik ve Hibeler

İhracat Destekleri Nelerdir? İhracat Teşvik ve Hibeler

 

İhracat Destekleri Nelerdir? İhracat Teşvik ve Hibeler İhracat yapan firmalar için hangi sektörde olursa olsun ister mal ister hizmet tarafında olsun.

Yani aklınıza gelebilecek her türlü sektörde İhracat Destekleri Nelerdir? İhracat Teşvik ve Hibeler diye sınıflandıracağımız, muhatabının ticaret bakanlığı olduğu ihracatçı birliklerin olduğu birçok sektör var.

Bir iş planı yapın ben türkiye’de otomobil yedek parçası üretiyorum yada bilgisayar üretiyorum yada tarım ve hayvancılık sektöründeyim dediğimiz gibi ürün ne olursa olsun.

 

Ben bu ürünü almanya ya satacağım bunu fransaya malezyaya kenya’ya satacağım peki neye ihtiyacım var? Bunun için oturun güzelce planlayın neye ihtiyacınız olduğunu adım adım listeleyin.

Çalışmalarımız Hakkında Bilgiler

İhracat nasıl yapılır sorusuna bizim verdiğimiz cevaplara ise aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve detaylı bilgi için telefon numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Dijital Pazarlama ile İhracat Nasıl Arttırılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları ve sonuçlarını gerçek bir hikaye üzerinden anlattığımız Sıfırdan ihracat nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İhracat paketlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için İhracata Giriş Paketleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İhracat hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için Yurt dışına ihracat nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

Bu yazdığınız her konuda ticareti yaparken karşınıza çıkacak olan paranın muhakkak devlet tarafında desteği vardır yani devlet diyor ki vatandaşım ihracat yapsın maddi konuların desteğini karşılarız.

 

Sizin dış piyasada başarılı olmanız için kurulmuş bakanlıklarımız ve kuruluşlarımız var dediğimiz gibi ihracat yaparken karşınıza çıkan her sorunun çözümü vardır ya gümrük bakanlığında ya ihracat bakanlığında sizin sorununuzu çözecek kişi ve kuruluşlar bulunmaktadır sorunlarınıza ilaç olacak da bir destek bulunmaktadır.

O yüzden ben neye destek alabilirim sizin sormanız gereken soru bu değil bu soruyu sormanız hatalı olur ve ihracat da ticarette her şeyden önce doğru soruları sormak lazım doğru soruları sorarsanız doğru cevaplara ulaşabilirsiniz.

 

Soru şu olmalı ben ihracat yapmak için desteğe ihtiyaç duyuyorum bunun desteği var mı?

Sizin yurtdışında pazar bulmanız için gezi masraflarınızı karşılayacak bile destek var.

Turquality diye dünyada eşi benzeri olmayan destek var ülkemiz ihracat destekleri konusunda oldukça bonkör bir ülke.

 

Önemli olan biz hangi destekler var bilmek zorundayız ama bunun hangi ihtiyaçlar olduğunda karşımıza çıkacağımızı da anlamak zorundayız.

MARKA VE TURQUALITY DESTEĞİ

TURQUALITY®,  uluslararası markalaşma potansiyeli olan firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla küresel bir oyuncu olabilmeleri ve söz konusu markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş bir marka destek programıdır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

21 Haziran 2022 11:44, Salı

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz   Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz Uluslararası ticaret veya daha da önemlisi ihracat, dünyadaki tüm hükümetlerin ekonomilerini yeniden dengelemelerine ve çok ihtiyaç duyulan işleri getirmelerine yardımcı olacağı konusunda hemfikir olduğu tek disiplindir. Günümüzün iş ortamı, pandemi ve kilitlenmelerden dolayı bir […]

İhracat Yapmak İster Misiniz?

20 Haziran 2022 10:22, Pazartesi

İhracat Yapmak İster Misiniz? #1 Hedef pazarlarınızı araştırın İhracat Yapmak İster Misiniz? Başarılı bir ihracat planının hayati bir parçası, ürünlerinize veya hizmetlerinize talep olup olmadığını, olası rekabeti ve potansiyel karlılığı araştırmak ve belirlemektir.  #2 İhracat stratejinizi planlayın Net bir vizyona sahip olun ve hangi pazarların işinize en uygun olduğunu belirlediğinizden emin olarak ihracat satış stratejinizi […]

İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi

18 Haziran 2022 11:59, Cumartesi

İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi   İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi Bir ihracatçı ve/veya ithalatçı olarak, yalnızca belirli şirketler veya bireylerle iş yapmanın risklerini anlamak değil, aynı zamanda bulundukları ülkelerin risklerini değerlendirmek de önemlidir. İyi (risk perspektifinden) bir ülkedeki sahtekar bir müşteri, hileli (risk perspektifinden) bir ülkedeki iyi bir müşteriden çok daha iyi […]

Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri
16 Haziran 2022 15:32, Perşembe

Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri Araştırmayı tamamlayıp bir fiyatlandırma yapısı belirledikten sonraki adım, kendinize “Müşterim nerede ve onlara nasıl ulaşabilirim?” diye sormaktır. Bu, son müşterinize ulaşacak satış kanallarını ve hedef pazar dikeylerini belirlemek anlamına gelir. Araştırmanızı yapın ve iş vakanızı oluşturun. Size yardımcı olabilecek uzmanlarla ilişkiler kurun. Fiyatlandırmanızı değerlendirin ve belirleyin. Bu […]

Kendi İhracat İşinizi Kurun
15 Haziran 2022 16:17, Çarşamba

Kendi İhracat İşinizi Kurun Kendi İhracat İşinizi Kurun Bazı raporlar, yaklaşık %70’imizin işimizde mutsuz olduğunu belirtiyor. Bu doğruysa, kariyerinizi değiştirmek, atılım yapmak ve kendi uluslararası ticaret işinizi kurmak her zaman mümkündür. Korkunç ama yeni bir iş öğrenmek, araştırma yapmak, bir iş ve pazarlama planı oluşturmak ve harekete geçmek için cesareti olanlar için buna değer. Bu […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum