İhracat için Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Giriş
Güncellenme
İhracat için Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Bu yazımızda ihracat yapmak için Arap müşteri nasıl bulunur? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İhracat yapmak istiyorsunuz ve hedef pazar olarak da Arap ülkelerini belirlediniz. Bu yüzden Arap müşteri bulmak istiyorsunuz fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sizin için aşağıda Arap müşteri nasıl bulunur bunu adım adım anlatmaya çalıştık.

  1. Adım: Öncelikle satış konusunda deneyimli, ihracat prosedürlerini bilen, Arapça ve İngilizce konuşabilen bir eleman istihdam etmeniz gerekiyor. Ayrıca bu elemana işinizle ilgili gerekli eğitimi vermelisiniz.
  2. Adım: Bir ajans ile anlaşarak, potansiyel müşterilere ulaştığınızda, onlara şirketiniz ve ürünleriniz hakkında bilgi verecek Arapça ve İngilizce olarak hazırlanmış, kurumsal bir web sitesi, sosyal medya ve ürün kataloğu yaptırmalısınız.
  3. Günümüzde en önemli tanıtım araçlarından biri olan kurumsal ve ürün video çekimlerinizi yine bir firmaya yaptırarak sosyal medya ve web sitenizde kullanıma hazır hale getirtmelisiniz.
  4. Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra artık hedef pazardaki ilan sitelerin, sosyal medya gruplarına, mail adreslerine yine bir tasarım ajansına yada istihdam ettiğiniz bir grafik elemanına tasarlattığınız ürün tanıtım görsellerini attırmaya başlayabilirsiniz.
  5. Yine Google üzerinden Arap müşteri bulmak istiyorsanız, Arapça yada İngilizce SEO çalışması yapacak bir ajans ile anlaşma yapmalısınız.
  6. Gelen taleplerle Arapça satış temsilciniz titizlikle ilgilenmeli, müşterilerin istediği bilgi, belge ve dökümanları kendilerine ulaştırmalı. Müşterileri sıkmadan belli aralıklarla arayarak süreci kontrol altında tutmaya çalışmalıdır. İhracatta satış yapmak genelde uzun soluklu, sabır isteyen bir süreçtir. Bu süreçte en önemli şey müşteriye güven vermektir.
  7. Tüm süreci takip etmeli ve yapılabilecek yanlışlıklara müdahale edebilmelisiniz.

Yada yukarıda saydığımız tüm işlemleri sizin adına yapabilecek, yurtdışı pazarlama ve satış konusunda tecrübeli bir ajans ile anlaşabilirsiniz. Bu anlamda yaptığımız çalışmaları online kataloğumuzdan inceleyebilirsiniz. Online Katalog için tıklayınız. Ayrıca aşağıdaki videodan, Arapça olarak yaptığımız bir çalışmadan gelen Arap müşterileri takip ettiğimiz müşteri takip sistemimizi tanıttığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Digimas müşteri takip sistemi

Digimas müşteri takip sistemi

Yaptığımız Arapça çalışmalara örnek olması için www.ar.mussanmachine.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Çalışmalarımız Hakkında Bilgiler

İhracat nasıl yapılır sorusuna bizim verdiğimiz cevaplara ise aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve detaylı bilgi için telefon numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Dijital Pazarlama ile İhracat Nasıl Arttırılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları ve sonuçlarını gerçek bir hikaye üzerinden anlattığımız Sıfırdan ihracat nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İhracat paketlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için İhracata Giriş Paketleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mikro İhracat Nedir? Nasıl Yapılır?

21 Şubat 2022 18:46, Pazartesi

Mikro İhracat hakkında bilgi edinmeden önce ihracat nedir tekrar hatırlayalım. Kısaca gümrük bölgesinin dışına mal gönderilmesidir. Peki nasıl ihracatçı olunur? Öncelikle ihracatta ihracatçı birliklerine kayıt olmalısınız ve tek vergi numarasına sahip olma şartı vardır. İhracat arasındaki farklardan bahsederken bunlara değineceğiz. İhracata başlamak isteyenler tecrübesizken büyük kayıplar yaşamamak için genellikle ilk mikro ürünleri bularak satmaktadır. Bakanlar […]

İhracata Nasıl Başlarım? (İhracat İçin En İyi 11 Tavsiye)

14 Şubat 2022 17:25, Pazartesi

İhracata Nasıl Başlarım? sorusu özellikle son dönemlerde döviz kurunun yükselmesi ve iç piyasadaki daralmalarla birlikte ihracat yapmak isteyen bir çok firmaya rastlamak mümkündür. İhracat yapmadan önce doğru bir amaç üzerinde ilerlemek gerekiyor. İhracata Nasıl Başlarım? dan önce bence verilmesi gereken daha önemli cevaplar vardır. Örneğin rakibimiz ihracat yapıyor diye veya iç piyasada sıkıldık çözüm dış […]

Mobilya İhracatı Nasıl Yapılır?

07 Şubat 2022 14:08, Pazartesi

Mobilya İhracatı denilince akla ilk gelen ilimiz İnegöl’dür. Dünya’ya mobilya sektöründe liderlik yapabilecek kapasiteye sahip İnegöl’de her sene mobilya fuarlarının olduğunu görebilirsiniz. İhracat yaparken bir çok süreç vardır. Bu aşamaların zorluğu sektöre göre değişiklik göstermektedir. Mobilya sektörü ihracat yapmak için uygun fakat zor olan sektörler arasındadır. Her zorluğun bir kolayı olduğunu bilen kişilerin ise bu […]

6 Adımda İhracat Nasıl Yapılır? Yurtdışında Müşteri Nasıl Bulunur?
02 Şubat 2022 18:53, Çarşamba

6 adımda ihracat nasıl yapılır? İhracat yapmanız için sizlere bazı tavsiyeler sunduk ve ihracat süreçleri hakkında bir çok bilgi barındırıyor.  Bu yazımızı sonuna kadar okuyarak adım adım sıfırdan öğrenebilirsiniz. Firma Kurmak İlk olarak bir firmaya ihtiyacınız var. İlk iş şirketin alt yapısını kurmak buda firma kurmayla başlıyor.  Eğer hali hazırda yurt içinde kullandığınız firmanız varsa […]

Almanya’da KDV Yasaları Nasıl Uygulanır?
26 Ocak 2022 23:10, Çarşamba

Almanya’da KDV yasaları ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyoruz. Almanya’nın en büyük vergi geliri KDV kaynağından gelmektedir. Bu sebeple KDV yasaları oldukça önemlidir. Almanya’da bulunan şirketlerin bu hususa dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde bürokrasiyle sorun yaşanabiliyor. Almanya’da KDV Yasaları Ne Zaman Oluşur? Almanya’da KDV faturayı yazdığınız an oluşur. Örneğin her ay KDV beyanı verdiğiniz için yazdığınız […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum