İhracat için Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Giriş
Güncellenme
İhracat için Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Arap Müşteri Nasıl Bulunur?

Bu yazımızda ihracat yapmak için Arap müşteri nasıl bulunur? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. İhracat yapmak istiyorsunuz ve hedef pazar olarak da Arap ülkelerini belirlediniz. Bu yüzden Arap müşteri bulmak istiyorsunuz fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Sizin için aşağıda Arap müşteri nasıl bulunur bunu adım adım anlatmaya çalıştık.

  1. Adım: Öncelikle satış konusunda deneyimli, ihracat prosedürlerini bilen, Arapça ve İngilizce konuşabilen bir eleman istihdam etmeniz gerekiyor. Ayrıca bu elemana işinizle ilgili gerekli eğitimi vermelisiniz.
  2. Adım: Bir ajans ile anlaşarak, potansiyel müşterilere ulaştığınızda, onlara şirketiniz ve ürünleriniz hakkında bilgi verecek Arapça ve İngilizce olarak hazırlanmış, kurumsal bir web sitesi, sosyal medya ve ürün kataloğu yaptırmalısınız.
  3. Günümüzde en önemli tanıtım araçlarından biri olan kurumsal ve ürün video çekimlerinizi yine bir firmaya yaptırarak sosyal medya ve web sitenizde kullanıma hazır hale getirtmelisiniz.
  4. Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra artık hedef pazardaki ilan sitelerin, sosyal medya gruplarına, mail adreslerine yine bir tasarım ajansına yada istihdam ettiğiniz bir grafik elemanına tasarlattığınız ürün tanıtım görsellerini attırmaya başlayabilirsiniz.
  5. Yine Google üzerinden Arap müşteri bulmak istiyorsanız, Arapça yada İngilizce SEO çalışması yapacak bir ajans ile anlaşma yapmalısınız.
  6. Gelen taleplerle Arapça satış temsilciniz titizlikle ilgilenmeli, müşterilerin istediği bilgi, belge ve dökümanları kendilerine ulaştırmalı. Müşterileri sıkmadan belli aralıklarla arayarak süreci kontrol altında tutmaya çalışmalıdır. İhracatta satış yapmak genelde uzun soluklu, sabır isteyen bir süreçtir. Bu süreçte en önemli şey müşteriye güven vermektir.
  7. Tüm süreci takip etmeli ve yapılabilecek yanlışlıklara müdahale edebilmelisiniz.

Yada yukarıda saydığımız tüm işlemleri sizin adına yapabilecek, yurtdışı pazarlama ve satış konusunda tecrübeli bir ajans ile anlaşabilirsiniz. Bu anlamda yaptığımız çalışmaları online kataloğumuzdan inceleyebilirsiniz. Online Katalog için tıklayınız. Ayrıca aşağıdaki videodan, Arapça olarak yaptığımız bir çalışmadan gelen Arap müşterileri takip ettiğimiz müşteri takip sistemimizi tanıttığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Digimas müşteri takip sistemi

Digimas müşteri takip sistemi

Yaptığımız Arapça çalışmalara örnek olması için www.ar.mussanmachine.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Çalışmalarımız Hakkında Bilgiler

İhracat nasıl yapılır sorusuna bizim verdiğimiz cevaplara ise aşağıdaki linklerden ulaşabilir ve detaylı bilgi için telefon numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Dijital Pazarlama ile İhracat Nasıl Arttırılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yaptığımız ihracat çalışmaları ve sonuçlarını gerçek bir hikaye üzerinden anlattığımız Sıfırdan ihracat nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İhracat paketlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için İhracata Giriş Paketleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Almanya’da KDV Yasaları Nasıl Uygulanır?

26 Ocak 2022 23:10, Çarşamba

Almanya’da KDV yasaları ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyoruz. Almanya’nın en büyük vergi geliri KDV kaynağından gelmektedir. Bu sebeple KDV yasaları oldukça önemlidir. Almanya’da bulunan şirketlerin bu hususa dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde bürokrasiyle sorun yaşanabiliyor. Almanya’da KDV Yasaları Ne Zaman Oluşur? Almanya’da KDV faturayı yazdığınız an oluşur. Örneğin her ay KDV beyanı verdiğiniz için yazdığınız […]

Almanya’da Şirketlerin Vergileri Nelerdir?

22 Ocak 2022 01:33, Cumartesi

Almanya’da şirketlerin vergileri nelerdir? Bir şirket sahibi iseniz veya şirket sahibi olmak istiyorsanız Almanya’da prosedürler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Şirketinizin hangi oranda gelir vergisi ödemek zorunda ve hangi gelir vergisine tabidir bu konularla ilgili bilgi vereceğiz. Almanya’da Şirketlerin Vergileri Nedir? Almanya’da şirketlerin vergileri ne kadar? Gibi Almanya’da şirket açmak isteyenlerin de öğrenebileceği cevaplar yazımızın […]

Almanya’da Şirket Nasıl Kurulur?

17 Ocak 2022 15:54, Pazartesi

Almanya’da Şirket Nasıl Kurulur? Prosedürleri Nelerdir? Almanya’da Şirket Nasıl Kurulur? Bunun için kurma prosedürleri ve bazı başvurulara ihtiyacınız bulunmaktadır. Almanya’da şirket kurmak isteyenler ilk önce Noter huzurunda bazı evrakları teslim ederek anlaşmalar yapılır. Noter’de yapılan anlaşmalar sadece bir başlangıçtır. Bu adımdan sonra bir çok başvuru ve banka hesabı açılması sonucunda gümrüksüz ve KDV’siz ticaret yapılabilir. […]

Almanya’da Gümrük İşlemleri Nasıldır?
07 Ocak 2022 02:57, Cuma

Almanya’da Gümrük İşlemleri Nasıldır? Yatırım yapmak isteyen şirketlerin öğrenmesini istediğimiz bu konu hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Bir çok konuda yatırımcıların öğrenmesi gereken işlemler vardır. Fakat en önemlisi gümrük işlemleridir. Gümrük işlemleri ihracat için mutlaka öğrenilmesi gerekir. Gümrük İşlemleri Nasıl Gerçekleşir? Almanya’da Gümrük İşlemleri yapabilmeniz için bir şirketiniz olması gerekiyor. Yada bir alıcı şirketin ihracat için […]

Yurt Dışı Pazar Araştırması Nasıl Yapılır?
29 Aralık 2021 19:40, Çarşamba

Yurt Dışı Pazar Araştırması Nasıl Yapılır? Eskiden bir zulüm haline gelen pazar araştırmaları günümüz çağında online olarak kolay bir şekilde yapılabiliyor. Online pazar araştırması yaparak ihracat yapmak isteyenler için tavsiyeler sunduk. Yurt Dışı Pazar Araştırması Neden Önemli? Günümüzde uluslar arası ticaret ile birçok şirket ve bireysel olarak uğraşan kişiler bulunmaktadır. Peki Yurt Dışı Pazar Araştırması […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook
Twitter
× Danışmanlık Hizmeti Almak İstiyorum