İhracatı Artırma: İhracat Başarısı İçin 8 İpucu

Giriş
Güncellenme
İhracatı Artırma: İhracat Başarısı İçin 8 İpucu

İhracatı Artırma: İhracat Başarısı İçin 8 İpucu

 

 1. İşletmenizin ihracata hazır olduğundan emin olun

Genellikle yeni bir pazar açıldığında, pazarın gelişmesi ve olgunlaşması gereken bir kuluçka dönemi vardır. Vurmak için doğru zamanı bilmek başarı için çok önemlidir. Aynı şey bir iş için de söylenebilir. Nakit akışı, kapasite, teklif ve gerçekten itibar açısından işinizin hazır ve hazır olmasını sağlamak çok önemlidir. Yeni bir pazar oluşturmak için gerekli araçlara ve paraya sahip misiniz? Ana gelir kaynağınız etkilenmeden, çabalarınızı başka bir yere yoğunlaştırmak için kaynağı ayırabilir misiniz? Güçlü bir acil durum planınız olduğundan emin olun.

 1. Pazar araştırmanızı yapın

Başarıyı en üst düzeye çıkarmak için hedef ülkelerinizin büyüme oranlarını, iç pazar uygulamalarını ve fiyatlandırma yapılarını incelemeniz önemlidir. Rekabetinizi ve ürününüzün hedef pazarda anlamlı olup olmadığını değerlendirin ve yeniden değerlendirin.

 

Farklı pazarların başarılı olmak için farklı yaklaşımlara ihtiyacı vardır, bu nedenle pazarın kültürünü öğrenin ve onunla ilgili elinizden gelen her şeyi okuyun veya mümkün olduğunca sık ziyaret edin. Bazı pazarlarda ticari fuarlar, güvenilirlik sağlamak için kritik öneme sahiptir, bu nedenle açık ve görünür bir varlığa sahip olmanız gerekir. Diğer pazarlarda, daha çok kimi tanıdığınız ve sizi kimin tanıdığıyla ilgilidir, bu nedenle kültürel etkileşimin ve ilişki geliştirmenin inceliklerini anlamanız gerekir.

 

Yerel finans düzenlemeleri de ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Politikalar, pazarlarında satış yapmak için uymanız gereken vergiler, harçlar, gümrük düzenlemeleri ve kurallara göre değişiklik gösterecektir. Bunları tam olarak anladığınızdan emin olun, çünkü güvenilmez teslimatla ilgili bir itibar, bu düzenlemelere uymamanın yasal maliyeti bir yana, ihracat çabalarınızı kısa sürede durdurabilir.

 

 1. Devlet kaynaklarından en iyi şekilde yararlanın

 

Birleşik Krallık hükümeti, krallığın finansal güvenliğine, üretkenliğine ve büyümesine ihracatın önemini kabul ederken, üç ana kurum kuruldu. İhracat fırsatlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen KOBİ’lere finansal ve ticari destek tavsiyeleri sağlarlar:

 

 • İngiliz İş Bankası (BBB)

Finans piyasalarının KOBİ’ler için daha etkin çalışmasını sağlamak amacıyla 2013 yılında kurulan BBB, artık finansal planlar, danışmanlık hizmetleri ve uzmanlık için tek durak noktasıdır. Finansman arzını artırmayı, daha çeşitli bir finans piyasası yaratmayı ve KOBİ’lerin hangi seçeneklerin mevcut olduğu konusundaki anlayışını artırmayı amaçlamaktadır. Bazen borç verenlere garanti sağlar, ancak şirketlere doğrudan fon sağlamaz.

 

 • Birleşik Krallık İhracat Finansmanı (UKEF)

UKEF, öncelikle BK bankalarıyla çalışarak, ihracatçılara belirli ihracat sözleşmelerini kazanmalarına ve gerçekleştirmelerine yardımcı olacak ticaret finansmanı çözümleri sağlayarak, BK ihracatçılarına destek sağlar. Ayrıca ihracat finansmanı danışmanları aracılığıyla doğrudan tavsiyelerde bulunur.

 

 • Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım (UKTI)

UKTI, uzman ticaret tavsiyesi ve pratik destek sağlayarak İngiltere’deki işletmelerle birlikte çalışır. Denizaşırı şirketlerin Birleşik Krallık’ı işlerini kurmak veya genişletmek için çekici bir yer olarak görmelerini teşvik eder ve destekler. UKTI ayrıca KOBİ’leri deneyimli ihracatçılarla temasa geçirmeye yönelik seminerler ve web seminerleri düzenliyor.

 

 1. Yenilik yapın

 

Rekabette öne çıkmak ve ürününüzü hedef pazarlarınız için bilemek için her zaman teklifinizi iyileştirmeye veya iyileştirmeye çalışın.

 

Yenilikçi KOBİ’ler, Araştırma ve Geliştirme yapan veya

fikri mülkiyet ve daha yüksek üretkenliğe sahip olanların ihracat yapma olasılığı daha yüksektir,

ve bunu sürdürülebilir bir şekilde yapmak.” 

 

 1. Uluslararası ilişkiler kurun ve geliştirin

 

Başarılı bir pazar kurmak ve geliştirmek uzun zaman alabilir ve kalıcı bir varlık yaratmak istiyorsanız yerel yardıma ihtiyacınız olacak. Gerekli ilişkileri oluşturmak ve geliştirmek için zaman ayırın. Ve daha da önemlisi, piyasa kendi ülkenizde yükselirse onları ihmal etmeyin.

 

Teknoloji, başkalarıyla bağlantı kurma yeteneğimizi büyük ölçüde geliştirmiş ve çevrimiçi satış yapmak uluslararası pazarlara daha kolay girebilse de, ihracatı artırırken önemli müşteriler ve temsilcilerle yüz yüze görüşmenin önemi küçümsenmemelidir. Kurulduktan sonra, bu ortaklıkların sizin için çalışmasını sağlayın.

 

 1. Kolay seçeneği tercih edin

İhracat yapmak istediğinizde, işleri olabildiğince kolaylaştırmaya çalışın. Coğrafya, kültür ve dil, başarılı ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasında rol oynar. İhracatınızı artırmaya çalışırken, Birleşik Krallık’ın serbest ticaret anlaşmalarının olduğu pazarları göz önünde bulundurmaya çalışın. Size muhtemelen tarifeler için çok daha iyi bir çerçeve sunacaklar ve anlaşmazlıkların ele alınmasında yardımcı olacaklar.

 

 1. Çevrimiçi varlığınızı optimize edin

ABD, İngiltere, Almanya, Brezilya, Çin ve Avustralya genelinde, uluslararası e-ticaretin 2018 yılına kadar üç katına çıkması ve 307 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Uluslararası çevrimiçi tüketicilerin sayısı 130 milyona çıkacak ve bunların 72 milyonu sınır ötesi alışveriş yapmak için mobil cihazları kullanıyor, bu nedenle web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun.

 

İhracatı artırmak için e-ticarete güveniyorsanız, uluslararası siparişleri kabul etme yeteneğinizi açıkça vurgulayarak web sitenizi daha çekici hale getirin. Web sitenizin uygun olduğunda çok dilli bir tesise sahip olduğundan emin olun ve hangi uluslararası pazarların bir dilde müşteri hizmetleri deneyimi gerektireceğini bilin. Öğelerinizi yerel para biriminde listelemek ve nakliye, maliyetler ve hizmet verilen ülkeler hakkında net bilgiler sunmak da önemlidir.

 

10 alıcıdan dokuzu denizaşırı satın alımlar için “alıcı koruması” istiyor, bu nedenle müşterilerinize güvenilir, güvenli ve tanınmış bir ödeme işlemcisinden bir ödeme seçeneği sunmak büyük bir fark yaratacaktır. Tüketicilerin hassas finansal bilgilerini doğrudan sizinle paylaşmalarını gerektirmeyen bir dijital cüzdan da satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

 

 1. İhracat pazarlarınız için doğru fiyat verin

Kendi ülkenizde, ürününüzle doğru fiyat noktasında başarılı olabilirsiniz, ancak yeni pazarlar, fiyatlarınızın yeni bir şekilde değerlendirilmesini talep ediyor. Ürününüzün fiyatını belirlerken yerel piyasa ortalamalarını, enflasyon oranlarını, beklentileri ve para birimi dönüşümlerini yansıttığından emin olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları

16 Temmuz 2022 10:14, Cumartesi

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Büyüklüğü ne olursa olsun, herhangi bir şirket ihracat yapma zorluğunu üstlenebilir. İhracat yapmak için çok sayıda iyi neden vardır: Her şeyden önce, cirosunu artırma, pazarını genişletme veya hızla doygun Belçika pazarının ötesine geçme hedefi. Şirketler daha az rekabetçi pazarları keşfetmek, müşterilerini çeşitlendirmek ve böylece yerel […]

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır

15 Temmuz 2022 11:50, Cuma

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Uluslararası alanda gelişmek için kendinizi iyi hazırlamak için zaman ayırın. Net ve etkili bir strateji elde etmek için projenizin, kaynaklarınızın stokunu alın ve bilgileri alana mümkün olduğunca yakın girin. Yerel ortaklara yaklaşmaktan ve güvenilir rölelere […]

Dijital Pazarlama Nedir?

14 Temmuz 2022 10:29, Perşembe

Dijital Pazarlama Nedir?  Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama, internet, mobil cihazlar, sosyal medya, arama motorları ve diğer dijital iletişim biçimlerini kullanarak potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için uzmanlığınızı geliştirme sürecidir.  Çevrimiçi pazarlama olarak da adlandırılır, kullanıma hazırdır ve arama sonucu reklamlarını, e-posta reklamlarını ve tanıtılan tweet’leri kapsar – pazarlamayı müşteri geri bildirimleriyle veya bir şirket ile […]

Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım
08 Temmuz 2022 10:21, Cuma

Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım Gıda tedarik zincirinin küreselleşmesinden bu yana, mal ve hizmet alışverişi politikaları modern talebi karşılayacak şekilde yükseltildi. İnsanlar gezegende dolaşmaya başladığından beri ihracat işi zorlu. Ulaşım tesisindeki iyileştirmeler küresel ticareti doğurmuştur.   Sanayi devrimi, şirketleri yeni […]

Yeni İhracatçılar Neler Yapmalı
07 Temmuz 2022 11:04, Perşembe

Yeni İhracatçılar Neler Yapmalı   Yeni İhracatçılar Neler Yapmalı Popüler inanışın aksine, finans genellikle en büyük engel değildir. KOBİ İhracat Finansmanı Anketi, fırsatların belirlenmesinin (%37), ardından sözleşmelerin kazanılmasının (%32) ihracatın önündeki en önemli engeller olarak görüldüğünü ortaya koydu. Bu arada, KOBİ’lerin sadece %10’u finansmanı bir engel olarak belirtti.   KOBİ’ler ihracata nasıl başlar?  KOBİ İhracat […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum