İhracatı Artırma: İhracat Başarısı İçin 8 İpucu

Giriş
Güncellenme
İhracatı Artırma: İhracat Başarısı İçin 8 İpucu
Digi-Mas

İhracatı Artırma: İhracat Başarısı İçin 8 İpucu

 

 1. İşletmenizin ihracata hazır olduğundan emin olun

Genellikle yeni bir pazar açıldığında, pazarın gelişmesi ve olgunlaşması gereken bir kuluçka dönemi vardır. Vurmak için doğru zamanı bilmek başarı için çok önemlidir. Aynı şey bir iş için de söylenebilir. Nakit akışı, kapasite, teklif ve gerçekten itibar açısından işinizin hazır ve hazır olmasını sağlamak çok önemlidir. Yeni bir pazar oluşturmak için gerekli araçlara ve paraya sahip misiniz? Ana gelir kaynağınız etkilenmeden, çabalarınızı başka bir yere yoğunlaştırmak için kaynağı ayırabilir misiniz? Güçlü bir acil durum planınız olduğundan emin olun.

 1. Pazar araştırmanızı yapın

Başarıyı en üst düzeye çıkarmak için hedef ülkelerinizin büyüme oranlarını, iç pazar uygulamalarını ve fiyatlandırma yapılarını incelemeniz önemlidir. Rekabetinizi ve ürününüzün hedef pazarda anlamlı olup olmadığını değerlendirin ve yeniden değerlendirin.

 

Farklı pazarların başarılı olmak için farklı yaklaşımlara ihtiyacı vardır, bu nedenle pazarın kültürünü öğrenin ve onunla ilgili elinizden gelen her şeyi okuyun veya mümkün olduğunca sık ziyaret edin. Bazı pazarlarda ticari fuarlar, güvenilirlik sağlamak için kritik öneme sahiptir, bu nedenle açık ve görünür bir varlığa sahip olmanız gerekir. Diğer pazarlarda, daha çok kimi tanıdığınız ve sizi kimin tanıdığıyla ilgilidir, bu nedenle kültürel etkileşimin ve ilişki geliştirmenin inceliklerini anlamanız gerekir.

 

Yerel finans düzenlemeleri de ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Politikalar, pazarlarında satış yapmak için uymanız gereken vergiler, harçlar, gümrük düzenlemeleri ve kurallara göre değişiklik gösterecektir. Bunları tam olarak anladığınızdan emin olun, çünkü güvenilmez teslimatla ilgili bir itibar, bu düzenlemelere uymamanın yasal maliyeti bir yana, ihracat çabalarınızı kısa sürede durdurabilir.

 

 1. Devlet kaynaklarından en iyi şekilde yararlanın

 

Birleşik Krallık hükümeti, krallığın finansal güvenliğine, üretkenliğine ve büyümesine ihracatın önemini kabul ederken, üç ana kurum kuruldu. İhracat fırsatlarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen KOBİ’lere finansal ve ticari destek tavsiyeleri sağlarlar:

 

 • İngiliz İş Bankası (BBB)

Finans piyasalarının KOBİ’ler için daha etkin çalışmasını sağlamak amacıyla 2013 yılında kurulan BBB, artık finansal planlar, danışmanlık hizmetleri ve uzmanlık için tek durak noktasıdır. Finansman arzını artırmayı, daha çeşitli bir finans piyasası yaratmayı ve KOBİ’lerin hangi seçeneklerin mevcut olduğu konusundaki anlayışını artırmayı amaçlamaktadır. Bazen borç verenlere garanti sağlar, ancak şirketlere doğrudan fon sağlamaz.

 

 • Birleşik Krallık İhracat Finansmanı (UKEF)

UKEF, öncelikle BK bankalarıyla çalışarak, ihracatçılara belirli ihracat sözleşmelerini kazanmalarına ve gerçekleştirmelerine yardımcı olacak ticaret finansmanı çözümleri sağlayarak, BK ihracatçılarına destek sağlar. Ayrıca ihracat finansmanı danışmanları aracılığıyla doğrudan tavsiyelerde bulunur.

 

 • Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım (UKTI)

UKTI, uzman ticaret tavsiyesi ve pratik destek sağlayarak İngiltere’deki işletmelerle birlikte çalışır. Denizaşırı şirketlerin Birleşik Krallık’ı işlerini kurmak veya genişletmek için çekici bir yer olarak görmelerini teşvik eder ve destekler. UKTI ayrıca KOBİ’leri deneyimli ihracatçılarla temasa geçirmeye yönelik seminerler ve web seminerleri düzenliyor.

 

 1. Yenilik yapın

 

Rekabette öne çıkmak ve ürününüzü hedef pazarlarınız için bilemek için her zaman teklifinizi iyileştirmeye veya iyileştirmeye çalışın.

 

Yenilikçi KOBİ’ler, Araştırma ve Geliştirme yapan veya

fikri mülkiyet ve daha yüksek üretkenliğe sahip olanların ihracat yapma olasılığı daha yüksektir,

ve bunu sürdürülebilir bir şekilde yapmak.” 

 

 1. Uluslararası ilişkiler kurun ve geliştirin

 

Başarılı bir pazar kurmak ve geliştirmek uzun zaman alabilir ve kalıcı bir varlık yaratmak istiyorsanız yerel yardıma ihtiyacınız olacak. Gerekli ilişkileri oluşturmak ve geliştirmek için zaman ayırın. Ve daha da önemlisi, piyasa kendi ülkenizde yükselirse onları ihmal etmeyin.

 

Teknoloji, başkalarıyla bağlantı kurma yeteneğimizi büyük ölçüde geliştirmiş ve çevrimiçi satış yapmak uluslararası pazarlara daha kolay girebilse de, ihracatı artırırken önemli müşteriler ve temsilcilerle yüz yüze görüşmenin önemi küçümsenmemelidir. Kurulduktan sonra, bu ortaklıkların sizin için çalışmasını sağlayın.

 

 1. Kolay seçeneği tercih edin

İhracat yapmak istediğinizde, işleri olabildiğince kolaylaştırmaya çalışın. Coğrafya, kültür ve dil, başarılı ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasında rol oynar. İhracatınızı artırmaya çalışırken, Birleşik Krallık’ın serbest ticaret anlaşmalarının olduğu pazarları göz önünde bulundurmaya çalışın. Size muhtemelen tarifeler için çok daha iyi bir çerçeve sunacaklar ve anlaşmazlıkların ele alınmasında yardımcı olacaklar.

 

 1. Çevrimiçi varlığınızı optimize edin

ABD, İngiltere, Almanya, Brezilya, Çin ve Avustralya genelinde, uluslararası e-ticaretin 2018 yılına kadar üç katına çıkması ve 307 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Uluslararası çevrimiçi tüketicilerin sayısı 130 milyona çıkacak ve bunların 72 milyonu sınır ötesi alışveriş yapmak için mobil cihazları kullanıyor, bu nedenle web sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olun.

 

İhracatı artırmak için e-ticarete güveniyorsanız, uluslararası siparişleri kabul etme yeteneğinizi açıkça vurgulayarak web sitenizi daha çekici hale getirin. Web sitenizin uygun olduğunda çok dilli bir tesise sahip olduğundan emin olun ve hangi uluslararası pazarların bir dilde müşteri hizmetleri deneyimi gerektireceğini bilin. Öğelerinizi yerel para biriminde listelemek ve nakliye, maliyetler ve hizmet verilen ülkeler hakkında net bilgiler sunmak da önemlidir.

 

10 alıcıdan dokuzu denizaşırı satın alımlar için “alıcı koruması” istiyor, bu nedenle müşterilerinize güvenilir, güvenli ve tanınmış bir ödeme işlemcisinden bir ödeme seçeneği sunmak büyük bir fark yaratacaktır. Tüketicilerin hassas finansal bilgilerini doğrudan sizinle paylaşmalarını gerektirmeyen bir dijital cüzdan da satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

 

 1. İhracat pazarlarınız için doğru fiyat verin

Kendi ülkenizde, ürününüzle doğru fiyat noktasında başarılı olabilirsiniz, ancak yeni pazarlar, fiyatlarınızın yeni bir şekilde değerlendirilmesini talep ediyor. Ürününüzün fiyatını belirlerken yerel piyasa ortalamalarını, enflasyon oranlarını, beklentileri ve para birimi dönüşümlerini yansıttığından emin olun.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hırvatistan Pazar Bilgileri

23 Eylül 2021 11:56, Perşembe

Hırvatistan Pazar Bilgileri   DIŞ TİCARET POLİTİKASI VE UYGULAMALARI  Dış Ticaret Mevzuatı    Hırvatistan’ 1 Temmuz 2013 itibariyle Avrupa Birliği (AB) üyesi olmasıyla beraber Birliğin tek bir gümrük bölgesinin parçası haline gelmiş ve AB’nin gümrük vergilerini ve ortak ticaret politikasını uygulamaya başlamıştır.    Ortak ticaret politikası, Avrupa Birliği’nin İşleyişi Hakkında Antlaşma’nın 207. Maddesi ile belirlenmekte […]

Belarus Pazar Bilgileri

20 Eylül 2021 13:11, Pazartesi

Belarus Pazar Bilgileri   DIŞ TİCARET POLİTİKASI VE UYGULAMALAR Dış Ticaret Politikası    Belarus 1991’de bağımsızlığını ilan etmiş genç bir ülkedir. Belarus, ekonomide kamu ağırlığının % 50’den fazla olduğu, ithal ikamesine dayalı üretimin temel strateji olarak benimsendiği, özelleştirme faaliyetlerinin çok cüzi miktarda gerçekleştirildiği, sosyal devlet anlayışının hâkim olduğu bir yapıya sahiptir. Ancak son yıllarda ihracata […]

Kanada Pazar Bilgileri

15 Eylül 2021 14:02, Çarşamba

Kanada Pazar Bilgileri   Dış Ticaret Politikası ve Uygulamaları  Dış Ticaret Mevzuatı (İthalat Rejimi, İhracat Rejimi)   Kanada Dünya Ticaret Örgütü üyesidir. Ülkenin dış ticaret politikasına üç anlaşma yön vermektedir: NAFTA/USMCA, CETA ve CPTPP.    NAFTA/USMCA: Kanada’nın ABD ile yüksek düzeyde iç içe geçmiş ekonomik yapısı, 1994 yılında yürürlüğe giren Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması […]

Bosna Hersek Pazar Bilgileri
13 Eylül 2021 12:08, Pazartesi

Bosna Hersek Pazar Bilgileri   DIŞ TİCARET POLİTİKASI VE UYGULAMALARI  Dış Ticaret Politikası   Bosna Hersek tarafından uygulanmakta olan gümrük vergisi oranları %0-15 bandında değişmektedir. Ayrıca, ithalatta %1 gümrük harcı alınmaktadır. Bazı gıda ürünlerinin Bosna Hersek’e ithalatında ise gümrük vergilerinin yanı sıra ek vergiler ve tüketim vergileri de uygulanmaktadır.    Bosna Hersek, ticaretin kolaylaştırılması ve […]

Ürdün Pazar Bilgileri
08 Eylül 2021 16:12, Çarşamba

ÜRDÜN PAZAR BİLGİLERİ   DIŞ TİCARET POLİTİKASI VE UYGULAMALARI  A) Dış Ticaret Mevzuatı   Ürdün’de dış ticaret işlemleri için özel bir yasa bulunmamaktadır. İthalat ve ihracat işlemleri, genellikle ilgili yasa ve / veya bu işlemleri ve bunların prosedürlerini düzenleyen ilgili makamlar tarafından çıkarılan bir dizi zorunlu genelge ile birlikte gümrük kanunlarına tabidir.    Hükümetin dış […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
× Danışmanlık Hizmeti Almak İstiyorum