Neye yatırım yapmalı?

Giriş
Güncellenme
Neye yatırım yapmalı?
Digi-Mas

Neye yatırım yapmalı?

Uzun yıllardır para biriktirdiniz ve artık bu parayı değerlendirmeye geldiyse sıra ya da hiç beklenmedik bir yerden elinize para geçtiyse ve bu parayı yastık altına değil de bir işe yatırıp daha fazla gelir kazanmak istiyorsanız bu yazımız tam da size göre. Salgın hastalıklardan, savaşlardan, depremlerden ve yıkımlardan her seferinde büyük bir başarıyla kurtulan dünyamıza bizlerde destek olabilmek için kendimize, ailemize bulunduğumuz ülkeye ve sonrasında da dünyamıza bişeyler katmalıyız. Bu makalemizde değinmek istediğimiz konu altın, dolar Euro alımı değil tamamıyla iş anlamında neye yatırım yapmalı konusudur.

Gelişen dünya bir yana bir yanda da gelişen bir Türkiye var. Gelişen Türkiye’nin gündeminde de en başta üretim sektörü daha sonrasında ise ihracat yapmak var.

İmalat sektöründe en başta metal sanayi, kimyasal, plastik ve kauçuk sektörleri mevcut, bu sektörler baz alındığında Türkiye’ye talep Çin ve ABD den daha fazla hem konumu itibariyle hem de fiyatlarından dolayı Türkiye her ülke ve bölgedeki insanların çalmayı düşündüğü ilk kapı peki imalat sektöründe neye yatırım yapmalı? İmalat sektöründe eğer yurt içi değil de yurt dışı satışların fazla olmasını istiyorsanız makine imalatı, mobilya imalatı ve plastik ürünlerin imalatına yoğunlaşabilirsiniz.

Buradaki ilk problemlerden bir tanesi yurt dışı pazarına yabancı olmaktır. Sorun şu ki bir çok girişimcinin yetersiz kaldığı konu tam olarak bu. Ama gözden kaçırılan asıl konu ise elimizin altında bulunan ve artık hava su yemek gibi hayatımızın önemli yapı taşını oluşturan internete sahibiz.

Aklınızdan neye yatırım yapmalı sorusuyla internetin ne alakası var dediğinizi biliyorum. Şöyle ki internetten ihracat yapmak devletinde önünü açtığı ve girişimcilere destek verdiği bir yöntemdir. İhracat yapmak istediğiniz ülkedeki insanlar ilk aşamada internetten bir ürün araması gerçekleştirirler ve daha sonrasında ürün alma eğilimine girerler. Buna sıfır katmanlı satıcı-alıcı denir ve aracılarla uğraşmak zorunda olmadığınız için getirisi daha çok olur.

Peki nasıl olacak? Şöyle ki seçeceğiniz sektör ne olursa olsun internet ortamındaki web siteniz, referanslarınız ve prestijiniz sizi bilmeyen bir müşterinin üzerinde olumlu bir iz bırakacaktır. Sattığınız ürün büyük maliyeti olmayan bir ürünse müşterinin firmanızı ziyaret etmesine bile gerek yoktur. Her şeyi web sitenizdeki güvenilir imaj kolaylaştıracaktır. Eğer ürettiğiniz ürün iyiyse o müşteri başka müşterilerde getirecektir.

Aslında neye yatırım yapmalıdan çok reklama yatırım yapılmalı. Böylelikle hangi işi yaparsanız yapın işinizi iyi yaptığınız ve reklama bütçe ayırdığınız sürece her zaman kazanan siz olacaksınız.

Eğer siz de yeni bir iş kurmak ve ihracat yapmak istiyor ama neye yatırım yapmalı diye soruyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size az bir bütçeyle nasıl daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz konusunda yardımcı oluruz.

İmalat sektöründe reklama yatırım yapıp 2 senede 48 ülkeye satış yapabilir bir seviyeye gelen ve referansımız olan Mussan Group çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paramı neye yatırayım?

26 Ocak 2021 16:25, Salı

Paramı neye yatırayım? Merhabalar sevgili girişimciler uzun zamandır aklınızı kurcalayan en önemli sorulardan bir tanesini cevaplamak istiyoruz hazır yavaş yvaş üzerimizden ölü toprağı atılmışken herkesin aklındaki soruya cevap vermek istedik. Paramı nereye yatırayım aslında bizim konumuz Dolar, Euro ya da altın değil bizim konumuz devamlı değerlenebilecek ve uzun vadede nesilden nesile aktarabileceğiniz bir meslek edinmeniz […]

En Çok Para Kazandıran Sektör

13 Ocak 2021 13:19, Çarşamba

En Çok Para Kazandıran Sektör Bugün ki yazımızda en çok para kazandıran sektörler hakkında konuşalım istedik. Her girişimci heyecanlı bir şekilde parlak bir fikir buldum umuduyla piyasaya atılır ama ne yazık ki bu fikirler ne kadar parlak olursa olsun arz-talep ilişkisi doğru analiz edilemediği için yok olup gider. Aslına bakılırsa belki de o bulunan parlak […]

En Çok Para Kazandıran İşler

04 Ocak 2021 16:17, Pazartesi

Gelişen ve her gün değişen dünyada para kazanmak da artık çok zor hale geldi çünkü inişleri ve çıkışları çok fazla olduğu için ne zaman ne olacak bilemiyoruz. Örneğin pandemi döneminde aklımızın ucuna dair gelmeyen mesleklerden bir çok insan büyük paralar kazandı. Aslına bakarsanız pandemide en çok para kazandıran işler pandemi bittikten sonra yine eski düzenine […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
× Danışmanlık Hizmeti Almak İstiyorum