Paramı neye yatırayım?

Giriş
Güncellenme
Paramı neye yatırayım?
Digi-Mas

Paramı neye yatırayım?

Merhabalar sevgili girişimciler uzun zamandır aklınızı kurcalayan en önemli sorulardan bir tanesini cevaplamak istiyoruz hazır yavaş yvaş üzerimizden ölü toprağı atılmışken herkesin aklındaki soruya cevap vermek istedik. Paramı nereye yatırayım aslında bizim konumuz Dolar, Euro ya da altın değil bizim konumuz devamlı değerlenebilecek ve uzun vadede nesilden nesile aktarabileceğiniz bir meslek edinmeniz için aklınızda bir fikir oluşmasını sağlamak.

İhracat yapmayı hiç düşündünüz mü bilmiyorum ama düşünmenizde fayda var derim paramı neye yatırmalıyım sorusuna verilecek en belirgin cevap budur. İhracat yaptığınızda hem ülke ekonomisine hem de uzun vadede kendinize yatırım yapmış olursunuz. Dolar, Euro ya da altın bir kenara dursun yapabileceğiniz en iyi yatırım sürekli para kazanabileceğiniz bir iş kolu tutturmaktır.

Peki iyi hoş anlatıyorum da nedir bu ihracat yapabileceğim iş dediğinizi duyar gibiyim. Aslında bu konuları bi hayli uzunca anlatmak isterim size ama ne sizin okumaya gücünüz ne de benim bunları anlatacak zamanım yok o yüzden bazı önemli konulara değinerek aklınızda paramı neye yatırmalıyım sorusuna cevap bulmanızı istiyorum.

Siz “Irak Mobilya ihtiyacının % 35’ini, Katar %12’sini, Arabistan %9’unu, Gana %7’sini, İsrail %6’sını, İngiltere ise %2’sini Türkiye’deki mobilya firmalarından karşılıyor” bunu biliyor muydunuz? Büyük ihtimalle bilmiyordunuz hatta Türkiye Arap ülkelerine ve Afrika ülkelerine bir çok ürün satışında dünya devleri arasında olduğunu da bilmiyordunuz. İşte bu yüzden paranızı ihracata yatırmalısınız.

Peki tamam ihracat yapmaya karar verdiniz, paranız da hazır diyelim e ee hangi sektör? Ben ne satacağım bu insanlara…

İştee bu konu da size yardım edebilecek harika insanlar tanıyorum. Daha önce Türkiyeden hiç talep edilmemiş bir ürünü artık sürekli Türkiyeden talep edilir ve satılır hale getiren bir güç diyebiliriz. Ama bu kadar uzun vadede bir çalışma yapmaya gerek yok diyorsanız o zaman daha çok Türkiye’den talep edilen ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu ürünlerin başında Mobilya sektörü var. Bu ürünü Türkiye’de üretip yurt dışına satabilirsiniz.

Peki nasıl yapacaksınız.

Öncelikle firma kurmalısınız demiyorum. Öncelikle ürünlerinizi sergileyebileceğiniz Arapça, İngilizce, Fransızca… web sitelerine sahip olmalısınız. Daha sonrasında bu web sitesinden gelecek taleplerle ilgilenebilecek satış temsilcilerine ihtiyacınız var. Firma kurulum KOSGEB destekleri..vb işlemler tamamıyla bu işlemlerden sonra yapılacak çalışmalar olabilir. Çünkü önemli olan yurt dışından sizin talep alabilmeniz. Talep alamadıktan sonra firma kurmuşsun ne olur kurmamışsın ne olur.

Şimdi hepsi çok karışık işlemler gibi geliyor farkındayım ama kısaca özetlemek gerekirse. Yabancı dillerde web siteleri kurup bu sitelere yabancı dillerde Google Seo hizmeti alarak paranızı en güzel işe yatırmış olursunuz.

 

Eğer siz de yeni bir iş kurmak ve ihracat yapmak istiyor ama paramı neye yatırayım diye soruyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size az bir bütçeyle nasıl daha fazla kazanç sağlayabileceğiniz konusunda yardımcı oluruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Para Kazandıran Sektör

13 Ocak 2021 13:19, Çarşamba

En Çok Para Kazandıran Sektör Bugün ki yazımızda en çok para kazandıran sektörler hakkında konuşalım istedik. Her girişimci heyecanlı bir şekilde parlak bir fikir buldum umuduyla piyasaya atılır ama ne yazık ki bu fikirler ne kadar parlak olursa olsun arz-talep ilişkisi doğru analiz edilemediği için yok olup gider. Aslına bakılırsa belki de o bulunan parlak […]

En Çok Para Kazandıran İşler

04 Ocak 2021 16:17, Pazartesi

Gelişen ve her gün değişen dünyada para kazanmak da artık çok zor hale geldi çünkü inişleri ve çıkışları çok fazla olduğu için ne zaman ne olacak bilemiyoruz. Örneğin pandemi döneminde aklımızın ucuna dair gelmeyen mesleklerden bir çok insan büyük paralar kazandı. Aslına bakarsanız pandemide en çok para kazandıran işler pandemi bittikten sonra yine eski düzenine […]

Neye yatırım yapmalı?

31 Aralık 2020 14:58, Perşembe

Neye yatırım yapmalı? Uzun yıllardır para biriktirdiniz ve artık bu parayı değerlendirmeye geldiyse sıra ya da hiç beklenmedik bir yerden elinize para geçtiyse ve bu parayı yastık altına değil de bir işe yatırıp daha fazla gelir kazanmak istiyorsanız bu yazımız tam da size göre. Salgın hastalıklardan, savaşlardan, depremlerden ve yıkımlardan her seferinde büyük bir başarıyla […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
× Danışmanlık Hizmeti Almak İstiyorum