Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

Giriş
Güncellenme
Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz

 

Yeni Bir İhracat Pazarına Nasıl Başlayacağınıza Dair Basit Bir Kılavuz Uluslararası ticaret veya daha da önemlisi ihracat, dünyadaki tüm hükümetlerin ekonomilerini yeniden dengelemelerine ve çok ihtiyaç duyulan işleri getirmelerine yardımcı olacağı konusunda hemfikir olduğu tek disiplindir. Günümüzün iş ortamı, pandemi ve kilitlenmelerden dolayı bir şok halinde görünüyor.

 1. İlk nereye gitmeli: Web sitenizin analitiğini kontrol edin ve ürünlerinize kimin baktığını görün, rakiplerinizin ne yaptığına bakın, ticaret dergilerini ve basını kontrol edin. Temel çevrimiçi araştırmanıza başlamak üzere bir liste (çok uzun olmayan) geliştirmek için bunu kullanın. İmkanınız varsa yardım isteyin, ancak bunu karşılayamıyorsanız endişelenmeyin.
 2. Aşağıdakileri düşünmek için bu listeyi kullanın:
  1. Yasal şeyler – Bizimle aynı yasalara sahipler mi? (ülkelerin yaklaşık %30’u bunu yapıyor) Fikri mülkiyete saygı gösterecekler mi? (endişeniz varsa, şimdi bunu araştırma zamanı) Korumanız, yani patent, ticari marka veya telif hakkı, bu yeni pazar için sizi kapsıyor mu? En iyisi, çok fazla para harcamaya başlamadan önce şimdi öğrenin.
  2. Satış – Yeni pazarda alım nasıl yapılır? Kulağa tuhaf geliyor, ancak Birleşik Krallık’ta distribütörlere, toptancılara ve bayilere alışkınız, ancak bazı pazarlar acenteler kullanıyor ve distribütör kullanmıyor. Ülkelerin çeşitli pazarlama yolları vardır, bu nedenle pazar araştırmanız için potansiyel müşterilerinizin nasıl satın almayı ve ödemeyi beklediğini anlamanız gerekir.
  3. Dil – İşletmenizde anadili İngilizce olan kişiler var mı? ABD’de bile İngilizcenin garip bir kullanımı var. Bunu yapmazsanız, bütçenize çeviri veya tercüme masraflarını dahil etmeniz gerekebilir.
  4. Para Birimi – İşlem gören ana para birimleri ABD doları, Euro, Yen ve Sterlin’dir. Bazı ülkelerde kısıtlayıcı veya kontrollü para birimleri vardır; bu, kabul ettiğiniz nihai anlaşmayı müzakere etmeden önce bankanızla görüşmeniz gerektiği anlamına gelebilir. Farklı para birimlerinde işlem yapmanın bir maliyeti vardır, ancak maliyetleri azaltmanın veya kesinlikle riskleri azaltmanın yolları vardır, ancak fiyatınızı kabul ettiğinizde bu maliyetlerin ne olabileceğini bilmeniz gerekir.
  5. Paketleme – Ürününüzü Türkiyede teslim edildiğinde mevcut paketleme yönteminiz mükemmel bir şekilde işe yarayabilir, ancak bir kez daha fazla seyahat etmeye, gemilere veya uçaklara yüklenmeye başladığında (bir kargo işleyicisinin Prag’da bir uçağa titizlikle kartonları fırlatmasını izledikten sonra!) mallarınızı nasıl koruyacağınız konusunda tavsiye almanız gerekebilir.Tek seferlik bir ihracat satışı yapmak çok kötü olmayabilir, ancak yeni bir pazarda iyi bir ilişki sürdürmek için malların iyi bir şekilde gelmesi gerekir.
  6. Fiyatlandırma – Yukarıdakilerin hepsini düşünün ve ardından her şeyin beklenenden üç kat daha uzun sürdüğünü ve bunun her zaman maliyeti artırdığını unutmayın.
  7. Servis – Her durumda desteğe ihtiyaç duyan bir ürün satıyorsanız, bunun nasıl sağlanabileceğini düşünmek en iyisidir. Hiç kimse başka bir ülkede Müşteri Hizmetleri numarasını çalmayı sevmez. Yeni müşterileriniz için bir destek olarak pazarda yer edinene kadar sizi yönlendirmeye yardımcı olması için dağıtım sözleşmenizde bir hizmet unsuru üzerinde pazarlık yapıp yapamayacağınızı düşünün.
  8. Promosyon – İç pazarda mesajlaşmak yeterince zordur, ancak denizaşırı bir müşteriyle uğraşırken daha da zordur. Yeni pazarınız nasıl konuşulmayı seviyor? Dünyanın en iyi sosyal medya kampanyasına sahip olabilirsiniz, ancak müşteriniz ağırlıklı olarak dergi okuyorsa tamamen boşa gidecek, bu yüzden en rahat oldukları medyayı kullanın. Ayrıca İngilizler, her zaman yeni bir pazara dönüşmeyen ilginç, mizahi kampanyaları severler. Belirli bir mesajın etkinliğini araştırmadıysanız, güvenli oynayın. Bir itibar oluşturmak uzun zaman alır ve kötü bir başlangıç ​​yapmak yeni pazarınız için hiç de iyi değildir.
  9. İnsanlar – Sizin için çalışmayı seçtiğiniz insanlar, uzantı olarak, marka mesajınızın bir parçasıdır. Doğru insanları seçmek zordur, ancak onlar yeni pazarınızda ön saflarda yer alırlar, bu nedenle doğru imajı ve yaklaşımı yansıtan kişileri işe almak önemlidir. örneğin genç ve dinamik bir şirketseniz, kime ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz, tıpkı geleneksel bir country spor markasının kendilerini en iyi kimin temsil ettiğini anlaması gibi. Görüntü her şeydir

Teslimat – Son olarak, yaptığınız teslimat seçimlerinin müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamasını ve kapılarına kadar olan son kilometreyi sağlamak. Asla gereğinden fazla söz vermeyin ve gereğinden az teslimat yapın, ancak kaliteli teslimat şirketleri ve nakliye şirketleri ile çalışın ve güçlü ilişkiler kurun. Mallarla doğru evrakların seyahat etmesini, herhangi bir sınır geçişinin hızlı olmasını ve yeni pazarınızdaki müşterinizin tekrar sipariş vermesini sağlamak için kapsamanız gereken ayrıntılarla ilgilenecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İhracat Yapmak İster Misiniz?

20 Haziran 2022 10:22, Pazartesi

İhracat Yapmak İster Misiniz? #1 Hedef pazarlarınızı araştırın İhracat Yapmak İster Misiniz? Başarılı bir ihracat planının hayati bir parçası, ürünlerinize veya hizmetlerinize talep olup olmadığını, olası rekabeti ve potansiyel karlılığı araştırmak ve belirlemektir.  #2 İhracat stratejinizi planlayın Net bir vizyona sahip olun ve hangi pazarların işinize en uygun olduğunu belirlediğinizden emin olarak ihracat satış stratejinizi […]

İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi

18 Haziran 2022 11:59, Cumartesi

İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi   İhracat Durum Tespiti: Ülke Riskinin Ölçülmesi Bir ihracatçı ve/veya ithalatçı olarak, yalnızca belirli şirketler veya bireylerle iş yapmanın risklerini anlamak değil, aynı zamanda bulundukları ülkelerin risklerini değerlendirmek de önemlidir. İyi (risk perspektifinden) bir ülkedeki sahtekar bir müşteri, hileli (risk perspektifinden) bir ülkedeki iyi bir müşteriden çok daha iyi […]

Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri

16 Haziran 2022 15:32, Perşembe

Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri Yeni Pazarlara İhracat Stratejileri Araştırmayı tamamlayıp bir fiyatlandırma yapısı belirledikten sonraki adım, kendinize “Müşterim nerede ve onlara nasıl ulaşabilirim?” diye sormaktır. Bu, son müşterinize ulaşacak satış kanallarını ve hedef pazar dikeylerini belirlemek anlamına gelir. Araştırmanızı yapın ve iş vakanızı oluşturun. Size yardımcı olabilecek uzmanlarla ilişkiler kurun. Fiyatlandırmanızı değerlendirin ve belirleyin. Bu […]

Kendi İhracat İşinizi Kurun
15 Haziran 2022 16:17, Çarşamba

Kendi İhracat İşinizi Kurun Kendi İhracat İşinizi Kurun Bazı raporlar, yaklaşık %70’imizin işimizde mutsuz olduğunu belirtiyor. Bu doğruysa, kariyerinizi değiştirmek, atılım yapmak ve kendi uluslararası ticaret işinizi kurmak her zaman mümkündür. Korkunç ama yeni bir iş öğrenmek, araştırma yapmak, bir iş ve pazarlama planı oluşturmak ve harekete geçmek için cesareti olanlar için buna değer. Bu […]

Avrupa’da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?
15 Haziran 2022 15:37, Çarşamba

Avrupa’da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir? Avrupa’da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir? günümüzde ağır sanayi ürünleri ve yan ürünleri (Otomobil, Rafine Petrol, Elektronik Devre, Oto Parça, Bilgisayar, İlaç) olarak yer alsa da elektronik ürünlerde bu kategoriye fiyat yükseklikleri sebebi ile girmektedir. Dünyada en çok satılan ürünler içerisine ilaç kategorisinin de girmesi ayrıca düşündürücüdür. İnternetten En […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum