Yeni İhracatçılar için 4 Uluslararası Pazarlama Stratejisi

Giriş
Güncellenme
Yeni İhracatçılar için 4 Uluslararası Pazarlama Stratejisi

Yeni İhracatçılar için 4 Uluslararası Pazarlama Stratejisi

 

Belirsiz ekonomik zamanlarda yaşıyoruz. Ancak, bolluk zamanlarından ziyade yalın zamanlarda daha güçlü şirketlerin nasıl büyütüleceği hakkında çok daha fazla şey öğrendiğimize inanıyorum.

 

Bununla birlikte, bu ay, B2B pazarlarındaki uluslararası müşterilere sıklıkla verdiğim, zor kazanılmış pazarlama tavsiyelerimden bazılarını paylaşıyorum.

  1. Düşük Asılı Meyveyi Seçin

Birçok şirket, pazarlama bütçelerini sıkılaştırarak, birkaç yıl öncesine göre daha küçük bütçelerle daha fazlasını yapacak daha az personel bıraktı. Bu, ek satışlar elde etmekle ilişkili maliyetleri düşürmeniz gerektiği anlamına gelir.

 

Bu, mevcut müşteri tabanınıza ek ürün ve hizmetler satmayı içerebilir. Şirketinizi zaten tanıyan ve güvenen müşteriler, satış yapmak için yeni birine göre daha az zaman ve çaba harcayacaktır.

 

Önceki satış hattından geçen ve son bir e-posta göndererek birkaç yeni müşteri edinen bir müşterim var. Bir sevk programı geliştirmek etkili olabilir. Çoğu zaman şirketler, yönlendiren müşteriyi telafi eder, ancak bu, doğrudan yeni müşterilerle anlaşmaktan daha karlı olabilir.

 

Uluslararası pazarlarda, mevcut müşterileriniz arasında düşük asılı meyve bulmak daha fazla yaratıcılık gerektirebilir. Uluslararası distribütörler için yeni bir teşvik yapısından gelebilir. Şirketler, potansiyel müşterilerin ürün veya hizmetin genel değerini zaten anladığı pazar nişlerini de arayabilirler.

 

İster kendi pazarınızda ister başka bir yerde satış maliyetiyle ilişkili maliyetleri takip etmek sizi en karlı pazarlara yönlendirmeye yardımcı olacaktır.

  1. Doğru Nişlere Odaklanın

Büyüyen şirketler için doğru pazar nişlerine odaklanmak, karlı genişleme ile hayal kırıklığı egzersizi arasındaki fark anlamına gelebilir. Başlamak için iyi bir yer, mevcut müşteri tabanınıza bakmaktır.

 

Hangi müşteriler en karlı? Hangileri ürünlerinizin veya hizmetinizin değerini en çok takdir ediyor? Hangileri en kısa satış döngüsüne sahipti? Ve en iyi müşterilerinizin ortak noktası nedir?

 

Müşteri bağlantılarınızın paylaşılan demografisini, iş yapısını, pazarlarını ve hatta psikografiklerini arayın. En iyi nişleriniz aynı özellikleri yansıtacaktır.

 

  1. Rekabet Avantajlarınızı Oluşturun ve Geliştirin

Her şirketin, onu sektöründe benzersiz kılan bir dizi güçlü yönü vardır. Bu rekabet avantajlarının zaman içinde sürekli olarak geliştirilmesi gerekir. Şirketiniz sektördeki en ileri teknolojiye sahipse, önde olmak isteyeceksiniz. Şirketiniz daha düşük bir üretim maliyeti yapısına sahipse, düşük maliyetli lider olarak konumlanmak isteyeceksiniz.

 

Şirketler genellikle tüm potansiyel müşterilerin her şeyi olmaya çalışırken belaya girer. En kötü hata, üstün bir ürün sunarken ürünlerinizi veya hizmetlerinizi rekabetin altında fiyatlandırmaktır. En yüksek kar marjları, iş kararlarını rekabet avantajlarınızla uyumlu hale getirmekten gelir.

 

  1. Kötü Müşterileri Bırakın ve Geri Kalanını Saklayın

Yüksek bakım gerektiren az sayıda müşteriniz var mı? Belki de hiçbir ek ücret ödemeden yüksek düzeyde müşteri hizmetine ihtiyaç duyarlar. Ya da ürünlerinizden asla memnun kalmazlar. Telefonda bağırıp çağıran müşterilerin çalışanları ağlattığını ve personelin moralini yeni en düşük seviyeye getirdiğini duydum.

 

Periyodik olarak mevcut müşterilerin bir incelemesini yapmak faydalı olabilir. Müşterilerin şirkete getirdiği ek maliyetlere bakın ve bir sözleşme yenilenmek üzereyken tasfiye edilmesi gereken herhangi bir maliyet olup olmadığını değerlendirin.

 

Kötü müşterilerden uzaklaşmak, yeni, daha karlı müşterilerin yerlerini alması için yer açılmasına yardımcı olur. Ayrıca şirket verimliliğini önemli ölçüde artırabilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları

16 Temmuz 2022 10:14, Cumartesi

Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Başarıyı İhraç Etmenin Altın Kuralları Büyüklüğü ne olursa olsun, herhangi bir şirket ihracat yapma zorluğunu üstlenebilir. İhracat yapmak için çok sayıda iyi neden vardır: Her şeyden önce, cirosunu artırma, pazarını genişletme veya hızla doygun Belçika pazarının ötesine geçme hedefi. Şirketler daha az rekabetçi pazarları keşfetmek, müşterilerini çeşitlendirmek ve böylece yerel […]

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır

15 Temmuz 2022 11:50, Cuma

Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Başarılı İhracatçı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir İhracat Nasıl Yapılır Uluslararası alanda gelişmek için kendinizi iyi hazırlamak için zaman ayırın. Net ve etkili bir strateji elde etmek için projenizin, kaynaklarınızın stokunu alın ve bilgileri alana mümkün olduğunca yakın girin. Yerel ortaklara yaklaşmaktan ve güvenilir rölelere […]

Dijital Pazarlama Nedir?

14 Temmuz 2022 10:29, Perşembe

Dijital Pazarlama Nedir?  Dijital Pazarlama Nedir? Dijital pazarlama, internet, mobil cihazlar, sosyal medya, arama motorları ve diğer dijital iletişim biçimlerini kullanarak potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için uzmanlığınızı geliştirme sürecidir.  Çevrimiçi pazarlama olarak da adlandırılır, kullanıma hazırdır ve arama sonucu reklamlarını, e-posta reklamlarını ve tanıtılan tweet’leri kapsar – pazarlamayı müşteri geri bildirimleriyle veya bir şirket ile […]

Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım
08 Temmuz 2022 10:21, Cuma

Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım Modern İhracat İşinde Başarılı Bir İhracatçı Olmak İçin 7 Adım Gıda tedarik zincirinin küreselleşmesinden bu yana, mal ve hizmet alışverişi politikaları modern talebi karşılayacak şekilde yükseltildi. İnsanlar gezegende dolaşmaya başladığından beri ihracat işi zorlu. Ulaşım tesisindeki iyileştirmeler küresel ticareti doğurmuştur.   Sanayi devrimi, şirketleri yeni […]

Yeni İhracatçılar Neler Yapmalı
07 Temmuz 2022 11:04, Perşembe

Yeni İhracatçılar Neler Yapmalı   Yeni İhracatçılar Neler Yapmalı Popüler inanışın aksine, finans genellikle en büyük engel değildir. KOBİ İhracat Finansmanı Anketi, fırsatların belirlenmesinin (%37), ardından sözleşmelerin kazanılmasının (%32) ihracatın önündeki en önemli engeller olarak görüldüğünü ortaya koydu. Bu arada, KOBİ’lerin sadece %10’u finansmanı bir engel olarak belirtti.   KOBİ’ler ihracata nasıl başlar?  KOBİ İhracat […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum