Zengin Müşteri Nasıl Bulunur?

Giriş
Güncellenme
Zengin Müşteri Nasıl Bulunur?

Milyon dolarlar kazanan Zengin Müşteri Nasıl Bulunur? Her zaman daha fazla para kazanmak için ilk hedefiniz müşterinizin çıkarları doğrultusunda olmalıdır. Bu durum mutlaka zengin insanlarla çalışma fırsatını arttırır. Uzun vadede referans yoluyla diğer müşteriler ile ayrıca çalışmanızı sağlar.

Bulunduğunuz konumda zengin müşteri bulamıyor olabilirsiniz. Fakat internet üzerinden Dünya’nın tüm kesiminden insanlara ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden insanlara ulaşmanın bir çok yolu var. Bunları sizlere tavsiye ediyorum. Bana daha sonra yorumlar kısmından edindiğiniz tecrübeyi yazabilirsiniz.

Adım adım sıralıyorum:

zengin müşteri nasıl bulunur?

Zengin Müşteri Nasıl Bulunur?

Web Sitesi Kimliğiniz

Belirlediğiniz hedef demografiye göre web sitenizi hazırlamakla başlayın. Dil, yaş, kültür ve hizmet verdiğiniz sektöre göre kurumsal ve kaliteli tasarıma sahip web sitesi oluşturmanın ilk temasta büyük avantajı olur. Web siteniz içerisinde verdiğiniz hizmetler ve referanslar hakkında bilgi sunmak sizlere bir çok müşteriye ulaşmanızı sağlar.

Sosyal Ağlar

Kendinizi uzman, kurumsal veya kaliteli marka olarak sunmanın diğer yollarından biri Facebook, Instagram, LinkedIn ve Twitter gibi ücretli ve ücretsiz tanıtımınızı yapabileceğiniz mecralardır. Bu araçları bir çoğumuz kişisel hayatımızda kullanıyoruz. Hem markamız adına oluşturacağımız hesaplar hem de kişisel hesaplarımızın varlığından haberdar olmamız gerekir. Bu araçları kullanmayan kişiler günümüze ayak uyduramayarak hizmet veren kişiler olarak müşteri karşısında eskimiş kalacaktır.

B2B İlan Siteleri

Alıcıya ve satıcıyı buluşturan bir çok ilan sitesi bulunmaktadır. Bu platformlarda her bütçeye uygun müşteri bulabilirsiniz. Fakat bu platformlarda her kesimden değil Zengin Müşteri Nasıl Bulunur? diye merak ediyorsanız eğer alıcıya ait bilgileri görebiliyorsunuz. Bu bilgiler ile ürünü veya hizmet vereceğiniz kişiyi internette araştırarak hayatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Blog Yaratmak

Kendi düşünceleriniz, finansal yorumlar, markanızın hakkında veya sektörünüz ile ilgili yazı yazmak zor görünen ama çok etkili bir yöntemdir. Yazı yazmaktan çabuk sıkılan kişiler için zorlu olabilir. Fakat markasını temsil eden bir çok zengin yatırımcı ve müşteriler blog yazılarını takip eder hatta bir çoğu uzman olduğu konularda hakkında bilgi verir. Blog yazınızı arama motoru kriterlerine uygun yazmanız ise sizin için büyük avantaj sağlayacaktır.

Arama Motoru

İnternet üzerinden Zengin Müşteri Nasıl Bulunur? sorusunu kısmen cevapladık. Bahsettiğimiz konular ile birlikte arama motoru üzerinde sıralama alamıyorsanız yani bilinir değilseniz. Müşteri bulamayacağınızı önceden belirtelim. Arama motorunda olmamak internet üzerinde hiç bir şey ifade etmeyecektir. Fakat arama motoru sayfalarında 1. sayfada yer almak sizlere inanamayacağınız derecede katkı sağlar. İnternetin gücünü bu anlamda görmüşte olacaksınız.

SEO

SEO arama motoru optimizasyonu dediğimiz bir algoritmadır. Az önce bahsettiğimiz arama motorunda görünür olmanın büyük parçasından birisi SEO çalışmalarından ibarettir. Bu algoritma internet üzerinde kaliteli ve anlaşılır hizmet vermeniz için bazı kriterlerden oluşuyor. İnternetin hangi mecrasında hizmet verecekseniz mutlaka görünür olmak zorundasınız yoksa insanlara ulaşmak hayli zor olacaktır. Doğru hedef kelimelerde görünür olmak ilk hedefiniz olmalıdır.

Video

Video ile hizmetlerinizden bahsetmek veya insanların sektörünüzle alakalı aradığı bir yazıyı video dönüştürerek Youtube gibi platformlarda doğru anahtar kelime ile sunmak müşteri getirecektir. İçeriğinizin kalitesi tasarımın kalitesi ve müşteri demografisine uygun içerik üretmek sizleri zengin müşteriler ile buluşturacaktır. Buranın altını çizelim video içeriklerde de SEO çalışmalarının arama motorunda sergileneceğinden büyük katkısı olur.

Ücretsiz Zengin Müşteri Nasıl Bulunur? konularıyla para harcamadan müşteri bulabilirsiniz. Bahsettiğimiz kanallardan her hangi bir ücret alınmaz. Fakat zengin müşteri bulmak için kaliteli hizmetler sunmanız uzun soluklu çalışma için fayda sağlar. Potansiyel zengin müşteri bulmanızı kolaylaştırır.

Adwords ve Sosyal Medya İle Zengin Müşteri Nasıl Bulunur?

Adwords reklamcılığı ve sosyal medyada reklam vermek bildiğiniz gibi ücretli olarak da yapılabilir. Bu mecralar aracılığıyla demografinize uygun müşteri bulmakta oldukça kolay.

E-mail Göndermek

Müşterilerinize özel hissettirmek ilişkilerinizi derinleştirmek için etkili yollardan biridir. Günü yoğun geçen zengin bir müşterinizle ilgilenerek aylık bülten, yıllık web semineri gibi planlamalar yapabilirsiniz. Müşterinize doğum gününü kutlayan otomatik bir mail göndermekte büyük katkı sağlar.

Telefon İle Görüşmek

İlk zengin müşterinize ulaştıysanız onları özel hissettirmek daima iyi bir fikirdir. İnsanlara kendilerini iyi hissettirmenin bir çok yolu vardır. Örneğin doğum günlerinde onları tebrik eden bir telefon görüşmesi yapmak kendinizi hatırlatmak potansiyel müşterinizin tavsiyesi ile referans bir müşteriyi sizlere kazandırabilir.

Bunlarla birlikte özel müşteri alanı oluşturmak, seyahatler, yemek görüşmeleri, para iade garantisi sunan kampanyalar veya rastgele bir günde sadece arayarak bir merhaba demek derinleşen ilişkilere ve uzun soluklu çalışmalar için zemin hazarlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mikro İhracat Nedir? Nasıl Yapılır?

21 Şubat 2022 18:46, Pazartesi

Mikro İhracat hakkında bilgi edinmeden önce ihracat nedir tekrar hatırlayalım. Kısaca gümrük bölgesinin dışına mal gönderilmesidir. Peki nasıl ihracatçı olunur? Öncelikle ihracatta ihracatçı birliklerine kayıt olmalısınız ve tek vergi numarasına sahip olma şartı vardır. İhracat arasındaki farklardan bahsederken bunlara değineceğiz. İhracata başlamak isteyenler tecrübesizken büyük kayıplar yaşamamak için genellikle ilk mikro ürünleri bularak satmaktadır. Bakanlar […]

İhracata Nasıl Başlarım? (İhracat İçin En İyi 11 Tavsiye)

14 Şubat 2022 17:25, Pazartesi

İhracata Nasıl Başlarım? sorusu özellikle son dönemlerde döviz kurunun yükselmesi ve iç piyasadaki daralmalarla birlikte ihracat yapmak isteyen bir çok firmaya rastlamak mümkündür. İhracat yapmadan önce doğru bir amaç üzerinde ilerlemek gerekiyor. İhracata Nasıl Başlarım? dan önce bence verilmesi gereken daha önemli cevaplar vardır. Örneğin rakibimiz ihracat yapıyor diye veya iç piyasada sıkıldık çözüm dış […]

Mobilya İhracatı Nasıl Yapılır?

07 Şubat 2022 14:08, Pazartesi

Mobilya İhracatı denilince akla ilk gelen ilimiz İnegöl’dür. Dünya’ya mobilya sektöründe liderlik yapabilecek kapasiteye sahip İnegöl’de her sene mobilya fuarlarının olduğunu görebilirsiniz. İhracat yaparken bir çok süreç vardır. Bu aşamaların zorluğu sektöre göre değişiklik göstermektedir. Mobilya sektörü ihracat yapmak için uygun fakat zor olan sektörler arasındadır. Her zorluğun bir kolayı olduğunu bilen kişilerin ise bu […]

6 Adımda İhracat Nasıl Yapılır? Yurtdışında Müşteri Nasıl Bulunur?
02 Şubat 2022 18:53, Çarşamba

6 adımda ihracat nasıl yapılır? İhracat yapmanız için sizlere bazı tavsiyeler sunduk ve ihracat süreçleri hakkında bir çok bilgi barındırıyor.  Bu yazımızı sonuna kadar okuyarak adım adım sıfırdan öğrenebilirsiniz. Firma Kurmak İlk olarak bir firmaya ihtiyacınız var. İlk iş şirketin alt yapısını kurmak buda firma kurmayla başlıyor.  Eğer hali hazırda yurt içinde kullandığınız firmanız varsa […]

Almanya’da KDV Yasaları Nasıl Uygulanır?
26 Ocak 2022 23:10, Çarşamba

Almanya’da KDV yasaları ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyoruz. Almanya’nın en büyük vergi geliri KDV kaynağından gelmektedir. Bu sebeple KDV yasaları oldukça önemlidir. Almanya’da bulunan şirketlerin bu hususa dikkat etmesi gerekir. Aksi takdirde bürokrasiyle sorun yaşanabiliyor. Almanya’da KDV Yasaları Ne Zaman Oluşur? Almanya’da KDV faturayı yazdığınız an oluşur. Örneğin her ay KDV beyanı verdiğiniz için yazdığınız […]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× İhracat Yapmak İstiyorum